Festiwal Sztafet - Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Biegach Rozstawnych

13 maja na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Biegach Rozstawnych „Festiwal Sztafet”. Zawody organizowane są przez Fundację Kultury i Sportu VENA, której celem jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej.


Galeria zdjęć


Sukcesy lekkoatletów Zespołu Szkół Wola Mielecka w Rzeszowie

Drużyna Zespołu Szkół Woli Mieleckiej liczyła 8 zespołów w kategorii dziewcząt, chłopców, gimnazjum i szkoły podstawowej w sztafecie 4X100m i sztafecie szwedzkiej: 100m, 200m, 300m, 400m. Opiekunami młodzieży są nauczyciele w-f: Bogumiła Dziekan-Gąbka, Ryszard Gąbka i Tomasz Torba.

Największym sukcesem jest awans dwóch drużyn do Finału Ogólnopolskiego Sztafet, który odbędzie się 10 czerwca 2010 roku na stadionie AZS Łódź. Sztafeta dziewcząt z gimnazjum 4x100 zajęła I miejsce z wynikiem 53,06, natomiast sztafeta chłopców z gimnazjum zajęła II miejsce z wynikiem 47, 23 s. Obie sztafety ustanowiły nowe rekordy szkoły.

Najbliżej podium była sztafeta 4x100 m dziewcząt ze szkoły podstawowej, która zajęła IV miejsce. Uczniowie szkoły podczas zawodów byli widoczni, wszystkie drużyny plasowały się w pierwszej ósemce i walczyły o jak najlepsze wyniki.

Składy drużyn:
1. 4x100 m dziewczęta gimnazjum I – I miejsce 53,06s
Martyna Łachut, Martyna Gąbka, Agnieszka Tomczyk, Natalia Dubiel, Sabrina Dudzik
2. 4x100 m dziewczęta gimnazjum II – VII miejsce 58, 14s
Dyduła Barbara, Tabor Agnieszka, Hul Klaudia, Sypek Monika, Miłoś Iwona
3. 4x100 m dziewczęta szkoła podstawowa – IV miejsce
Katarzyna Różycka, Justyna Sypek, Czerwińska Ewa, Estera Kumorek, Aleksandra Baran
4. 4x100 m chłopców szkoła podstawowa – VI miejsce 59,75 s
Krystian Stec, Mikołaj Sajek, Adrian Kamuda, Dawid Sidur, Mateusz Bernacik, Krzysztof Sypek
5. 4x100 m chłopców gimnazjum – II miejsce 47, 23 s
Adrian Stefanowicz, Kamil Mojek, Kamil Węglarz, Siembab Jacek, Artur Obutelewicz
6. Sztafeta Szwedzka 100, 200, 300, 400m dziewcząt gimnazjum I – VI miejsce 2,44,58 s
Paulina Zuch, Bieniek Patrycja, Zaremba Danuta, Rządzka Izabela,
7. Sztafeta Szwedzka 100, 200, 300, 400m dziewcząt gimnazjum II - VIII miejsce 2,50,70 s
Piechota Agata, Pietras Iwona, Lelakowska Joanna, Kuczkowska Paulina, Mioduna Wiktoria.
8. Sztafeta Szwedzka 100, 200, 300, 400m chłopców gimnazjum – VII miejsce 2,22,35 s
Gazda Łukasz, Babula Arkadiusz, Mroczek Rafał, Boroń Wojciech.

https://www.facebook.com/wolamielecka/