Zamknięte poradnie rodzinne

Od 1 stycznia 2015 roku w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ całodobowo (do odwołania) będzie czynna jedna infolinia bezpłatna pod numerem 800 804 009 (nie dotyczy telefonów komórkowych) oraz linia 17 86 04 251 (możliwość dzwonienia z telefonów komórkowych), gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Gdzie szukać opieki lekarskiej po 1 stycznia 2015 r.

Szanowny Pacjencie, jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto niezbędną pomoc  medyczną będą świadczyć szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Poniżej zamieszczamy wykaz przychodni POZ, które mają podpisane umowy na rok 2015 i gdzie każdy pacjent może liczyć na niezbędną pomoc.


Tylko jedna poradnia rodzinna w Mielcu podpisała kontrakt z NFZ!
W efekcie protestu lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego po nowym roku większość gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej w regionie będzie nieczynna. Z wykazu Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w powiecie mieleckim pracowała będzie tylko jedna poradnia!

Na przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia liście  placówek udzielających świadczeń z zakresu POZ po 1 stycznia 2015 (stan na dzień 30.12.2014) spośród mieleckich poradni znajduje się tylko Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CERTUS s.c. Barbara Zięba, Tadeusz Zięba! Przychodnia ta zlokalizowana jest: ul. Żeromskiego 17, 39-300 Mielec, tel. 17 5837177.

Wykaz placówek POZ udzielających świadczeń lekarskich od 1 stycznia 2015 r. (PDF).
Wykaz placówek POZ nie udzielających świadczeń lekarskich od 1 stycznia 2015 r. wraz z wykazem placówek zabezpieczających opiekę medyczną (Szpitalne Oddziały Ratunkowe, Izby Przyjęć, Nocna i  Świąteczna Opieka Zdrowotna) (PDF).

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że uruchomił całodobową, bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informację na temat gabinetów lekarzy POZ, którzy będą przyjmować pacjentów w 2015 roku. W razie jakichkolwiek problemów z odnalezieniem najbliższej placówki udzielającej świadczeń z zakresu lekarza POZ można dzwonić pod numer infolinii 800 804 009. Informacje te całodobowo można również uzyskać pod numerem 17 86 04 251.

Jednocześnie informujemy, że każdy ubezpieczony ma prawo - jeśli jest niezadowolony z dotychczasowej opieki, albo ma do niej utrudniony dostęp – bezpłatnie zmienić lekarza rodzinnego trzy razy w roku kalendarzowym. Wystarczy, że ponownie wypełni deklarację w nowej placówce i może być przyjęty już tego samego dnia. Nie musi niczego zgłaszać w NFZ, ani w starej przychodni, a deklarację wyboru może pobrać z naszej strony internetowej. Za czwartą i każdą kolejną zmianę należy zapłacić 80 zł na konto NFZ - nie dotyczy to przypadku zmiany miejsca zamieszkania i sytuacji zaprzestania udzielania świadczeń przez dotychczasowego lekarza oraz z innych przyczyn niezależnych od woli pacjenta.