Półkolonia w Woli Mieleckiej

W dniach od 16 do 27 lipca 2012 roku na stadionie w Woli Mieleckiej odbywała się półkolonia, której organizatorem był GLUKS SOKiS w Woli Mieleckiej.Dzięki projektowi napisanemu przez Roberta Skowrona i środkom finansowym uzyskanym ze Starostwa Powiatowego w Mielcu dzieci uczestniczące miały doskonale zorganizowany czas wakacyjnego wypoczynku.

 


W programie półkolonii znalazły się: zajęcia sportowo-rekreacyjne pod okiem doświadczonych instruktorów, zajęcia z piłki nożnej, biegi terenowe, mistrzostwa w piłkarzyki, wycieczka rowerowa do Podleszan połączona z rozgrywkami w tenisa ziemnego, wycieczka autokarowa do Bóbrki i zwiedzanie Muzeum Górnictwa Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza, wycieczka do Iwonicza Zdroju, zwiedzanie miasta i pijalni wód, wycieczka do Stępiny, zwiedzanie bunkrów kolejowych w miejscu gdzie w 1941r. doszło do spotkania Hitlera z Mussolinim, wycieczka do Krakowa - zwiedzanie Zamku Królewskiego, Rynku, Sukiennic, spędzono też 3 godz. w Aquaparku, zwiedzono Muzeum Lotnictwa oraz ognisko dla wszystkich uczestników półkolonii.

Dzięki zaangażowaniu Roberta Skowrona, Adama Kality, Przemysława Paprockiego i Wojciecha Kani udało się bezpiecznie zorganizować w Woli Mieleckiej bardzo udaną półkolonię. Dzieci zapewne długo i mile będą  ją wspominały. Nie doszło, by do tej półkolonii, gdyby nie pomoc finansowa Starostwa Powiatowego w Mielcu. Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego wraz z Zarządem Powiatu Mieleckiego pozytywnie zareagował na wniosek z Woli Mieleckiej, przyznając środki finansowe, które umożliwiły zorganizowanie wypoczynku dla dzieci. 26 lipca starosta Andrzej Chrabąszcz wraz z Haliną Majchrowicz pracownikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych odwiedził uczestników półkolonii, a widząc dobrą zabawę najmłodszych obdarował ich jeszcze dużym kartonem cukierków.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, podczas którego każdy z uczestników został uhonorowany okolicznościowym dyplomem. W związku z dużym zainteresowaniem Zarząd GLUKS podjął decyzję, że zajęcia z młodzieżą zostaną przedłużone i odbywać się będą codziennie od godz. 9  przez całe wakacje.

https://www.facebook.com/wolamielecka/