Inauguracja działalności szkółki przedszkola piłkarskiego w Woli Mieleckiej

Sześćdziesiąt dzieci w wieku od 6 do 12 lat z Woli Mieleckiej i Podleszan wzięło udział w turnieju selekcyjnym szkółki piłkarskiej, który odbył się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Mecze rozgrywano w kategoriach klasowych pomiędzy miejscowościami. Celem turnieju była promocja klubu sportowego, oraz przyciągnięcie do szkółki piłkarskiej jak największej grupy dzieci, aby mogły w niej doskonalić swoje uzdolnienia piłkarskie, rozwijać się sportowo.Dzisiejsze czasy są dla dzieci bardziej leniwe, coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, dlatego turniej był pewną formą wyżycia się w aktywnym duchu sportowej rywalizacji i zdrowego spędzenia czasu.

Był to niewątpliwie największy turniej piłkarski dla najmłodszych dzieci zorganizowany w gminie w ostatnim czasie. Duży ukłon w kierunku prezesa klubu Start Wiesława Bożka, który był pomysłodawcą, sponsorem turnieju, oraz załatwił środki finansowe na poczęstunek i nagrody w postaci piłek dla wszystkich uczestników.

- W związku z dużym zainteresowaniem piłką nożną najmłodszych dzieci, stworzyliśmy przy klubie „Przedszkole piłkarskie” na które raz w tygodniu regularnie przychodzą dzieci w wieku od sześciu do jedenastu lat. Odpowiedzieliśmy na potrzebę naszego środowiska, zorganizowaliśmy rozgrywki w formie turnieju dla tych najmłodszych dzieci, który jest jednocześnie inauguracją działalności „Przedszkola piłkarskiego” przy klubie LKS Start Wola Mielecka.– powiedział Wiesław Bożek.

U grających dzieci widać było duże zaangażowanie, zacięcie piłkarskie, spontaniczną radość po strzeleniu gola, wygranym meczu, oraz łzy i złość na siebie bramkarzy po puszczeniu bramki. Spotkania sędziowali trenerzy Jacek Cyganowski i Bogdan Mokrzycki.

Rozgrywki piłkarskie, zdobyte puchary, oraz otrzymane piłki na długo pozostaną w pamięci grających i na pewno będą zachętą do przychodzenia na zajęcia szkółki, a dla organizatorów motywacją do szkolenia narybku piłkarskiego i organizowania kolejnych tego typu turniejów.

Ukłony i podziękowania za zabawę jaką miały dzieci dla Urzędu Gminy w Mielcu, Zakładu metalowego WB z Woli Mieleckiej, fundatorów nagród dla wszystkich uczestników, oraz członków zarządu klubu, którzy pomogli w zorganizowaniu rozgrywek..

W turnieju wyłoniono najlepszych strzelców, oraz zawodników w poszczególnych grupach wiekowych.

Najlepszymi strzelcami zostali : Krawiec Patryk (Wola Mielecka), Kozioł Łukasz (Podleszany), Sidur Dawid (Wola Mielecka).

Tytuły najlepszych zawodników turnieju przyznano: Czapiga Patryk (Podleszany),
Stec Krystian (Wola Mielecka), Antończyk Kamil (Podleszany)

kl 3 Podleszany – Wola Mielecka 1-4 (0-0) Kania Bartek (2) , Krawiec Patryk (2)

kl 4 Podleszany – Wola Mielecka 9-15 (4-5) Rec Mateusz (4), Kołodziej Marcin,
Stec Krystian (3), Krawiec Patryk (4)
kl 5 Podleszany – Wola Mielecka 4-9 (3-3) Sidur Dawid (6), Stec Krystian (3)

kl 6 Podleszany – Wola Mielecka 6-8 (4-3) Węglarz Dawid (4), Pleban Bartosz (4)

 https://www.facebook.com/wolamielecka/