Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2018 roku

XX Niedziela zwykła, 19 VIII 2018

1. Trwa miesiąc sierpień - czas szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Dlatego w dalszym ciągu zachęcamy do wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:   
- w poniedziałek Św. Bernarda – opata i doktora Kła
- we wtorek Św. Piusa X - papieża
- w środę - wspomnienie NMP Królowej
- w piątek-  Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
- w przyszłą niedzielę –Uroczystość NMP Częstochowskiej. Skierujmy tego dnia nasze myśli i serca na Jasną Górę, by uczcić NMP Częstochowską .
Niektórzy z nas na wigilię tego święta wybrali się w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Pamiętajmy o nich przez ten tydzień, gdyż w sobotę staną u stóp naszej Matki.
3. Modlitwie różańcowej w środę bardzo prosimy by przewodniczyła Róża Św. Faustyny, a w piątek Św. ojca Pio .
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy naszej kaplicy można nabyć u ministrantów Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
5. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<


XIX Niedziela zwykła, 12 VIII 2018
1. Bóg zapłać za  ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5200 zł i 7800 zł w kopertach i wpłatach bankowych z ubiegłego miesiąca. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
2. Jutro zapraszamy serdecznie o godz. 18:00 na Mszę św. i Różaniec fatimski. Zachęcamy aby złożyć na karteczkach intencje w jakich chcielibyśmy się modlić w czasie tego Nabożeństwa oraz przynieśmy ze sobą lampiony.  Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
3. W środę wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte  w naszej kaplicy w porządku niedzielnym:
o godz. 7.30 ; 9.30  ; 11.00.  Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00  będziemy dziękować za tegoroczne żniwa oraz poświęcimy zioła i wieniec żniwny.
- we wtorek wspominać będziemy Św. Maksymiliana Marię Kolbego prezbitera i męczennika
- w piątek Św. Jacka - kapłana
Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin.
3. W piątek z placu katedralnego w Tarnowie po raz 37 wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chciejmy choć duchowo włączać się w to pielgrzymowanie i swoimi modlitwami wspierać pątników zmierzających na Jasną Górę.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy naszej kaplicy można nabyć u ministrantów Gościa Niedzielnego.
5.  O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy w piątek Różę Św. Cecylii.


XVIII Niedziela zwykła, 5 VIII 2018
1. Sierpień jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu. Zachęcamy do dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. Bóg zapłać za  ofiary z dzisiejszej niedzieli na budowę świątyni. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest  Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. poza parafią.
3.W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego
- w środę- wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
- w czwartek - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża-   dziewicy i męczennicy , Patronki Europy
- w piątek - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w sobotę - wspomnienie Św. Klary
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia !
4. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia, a w piątek Bł. Anieli Salawa.


XVII  Niedziela Zwykła, 29.07.2018
1.W środę rozpocznie się miesiąc Sierpień, który jest  szczególnym czasem jak słyszeliśmy w apelu Episkopatu modlitwy o trzeźwość Polskiego Narodu  Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości , dalszej wytrwałej modlitwy o trzeźwość oraz do abstynencji w spożywaniu alkoholu.
2. Bóg zapłać za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli jako pomoc w zakupie motocykli dla misjonarzy w kwocie 1100 zł.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek – Św. Ignacego Loyoli kapłana
- w środę - Św. Alfonsa Marii Liguoriego – Bpa
- w sobotę - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya kapłana – patrona wszystkich proboszczów
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia!
4. W czwartek możemy zyskać w naszej kaplicy odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. Skorzystajmy z tej możliwości jaką daje nam Kościół by pomóc naszym zmarłym albo sobie.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.  Codziennie od środy możliwość spowiedzi godzinę przed wieczorną Mszą świętą . Do chorych z Komunią świętą uda się w piątek jeden kapłan od godz. 9:00. O godz. 17:30 Droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez członków „Żywej drogi” .
6. Bardzo prosimy aby Różaniec w środę poprowadziła Róża  Św. Jana Pawła II.
7. W czwartek nasza parafianka siostra nowicjuszka Agata Warchoł złoży pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Córek Bożej Miłości w Krakowie. Obejmijmy ją naszą serdeczną modlitwą prosząc także o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszych rodzin. W tym dniu będzie tylko Msza św. o godz. 18:00.
8. W przyszłą niedziela składka przeznaczona będzie z racji I niedzieli miesiąca na budowę świątyni.
9. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


XVI Niedziela zwykła, 22 VII 2018
1. Z racji przypadającego w środę wspomnienia Świętego Krzysztofa - patrona kierowców poświęcimy za chwilę wszystkie pojazdy. Niech Dobry Bóg w Swej Opatrzności ma nas wszystkich w opiece . Bądźmy rozważnymi, odpowiedzialnymi i trzeźwymi użytkownikami ruchu drogowego. Jeżeli ktoś chce może także ofiarą do puszek wesprzeć zakup motocykli dla misjonarzy.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – Święto Św. Brygidy – patronki europy
- we wtorek - wspomnienie Św. Kingi – patronki naszej diecezji
- w środę - Święto – Św. Jakuba Apostoła
- w czwartek - świętych Joachima i Annę rodziców Matki Bożej
- w niedzielę - wspomnienie Św. Marty
Niech święci patronowie wspierają nas przed Bogiem .
3. Bardzo prosimy aby modlitwie różańcowej w tym tygodniu przewodniczyła w środę Róża Św. Dominika, a w piątek Róża Św. Maksymiliana.
4. Rozpoczęły się żniwa. Ponieważ w ostatnich dniach pogoda deszczowa nie umożliwia zbioru zbóż, udzielam wszystkim rolnikom naszej parafii dyspensy do prac w niedzielę przy żniwach.


XV Niedziela zwykła, 15 VII 2018
1. Dziękujemy za dzisiejsze modlitwy i ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie , w którym do kapłaństwa przygotowuje się także nasz parafianin.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej
- w środę Św. Szymona z Lipnicy – kapłana
- w piątek Bł. Czesława – kapłana
- w niedzielę Św. Marii Magdaleny – odpust w Ziempniowie
Polecamy wszystkich solenizantów Bożej Opatrzności.
3. Zapisy do grupy Św. Szymona na 36 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy przyjmowane są codziennie w naszej kancelarii parafialnej po Mszy świętej.  Koszt 90  zł. Jeżeli z domu idzie druga osoba to płaci 60  zł.
4. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne oraz modlić się będziemy za wszystkich kierowców i podróżujących. Przy tej okazji będzie można wesprzeć akcję zakupu motocykli dla misjonarzy pracujących w Afryce.
5. Bardzo prosimy by Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Faustyny,  a w piątek  Św. o Pio .


XIV Niedziela zwykła, 8 VII 2018
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 5000  zł. i 5300  zł. w kopertach i wpłatach bankowych.  Bóg zapłać ! Moi drodzy ! Jak mogliście zauważyć trwają prace przy elewacji klinkierowej we wnętrzu świątyni. W te ściany chcielibyśmy wstawić 14 stacji drogi krzyżowej wykonanych w ceramice. Każda stacja jest w kształcie kwadratu 1m kw. Stacje zaprojektował i będzie wykonywał pan STANISŁAW BRACH profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie od 2010 roku kierujący Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Koszt wykonania jednej stacji wyceniony został na 8500 zł. Moi drodzy ! W wielu parafiach, które budowały czy budują kościoły jest praktyką możliwość fundowania przez pojedyncze rodziny lub jakąś grupę ludzi elementów wyposażenia świątyni takich jak ołtarze, witraże stacje drogi krzyżowej itp. Wychodzę więc też z taką propozycją do was. Gdyby ktoś chciał ufundować jedną lub kilka stacji proszę o zgłoszenia. Dopiero po zgłoszeniu fundacji wszystkich stacji złożymy zlecenie na wykonanie Drogi krzyżowej. / ZOBACZ galerię zdjęć stacji krzyżowych /
2. W piątek w 13 dzień miesiąca lipca  zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wszystkich czcicieli Matki Bożej o godz. 18:00. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
3. W liturgii tygodnia wspominamy :
- w środę święto Św. Benedykta – opata – patrona Europy
- w czwartek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu - bpa
- w piątek wspomnienie ŚŚ. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników – patronów diecezji tarnowskiej
Wszystkich solenizantów niech wspierają w niebie święci patroni.
4. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania prasy katolickiej tak dla dzieci jak i dla dorosłych.
5. Bardzo prosimy aby w środę Różaniec poprowadziła Róża Św. Cecylii.
6. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.


XIII Niedziela zwykła, 1 VII 2018
1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na rzecz budowy przyszłej świątyni. Dziękujemy także wszystkim tym parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę festynu parafialnego: Księdzu  Dawidowi za  prowadzenie festynu. Młodzieży z Grupy Apostolskiej za zebranie i opisanie cegiełek oraz nagród konkursowych. Wielkie ukłony tak wielu wolontariuszom  spośród młodzieży jak i dorosłych którzy służyli pomocą na różnych stoiskach kulinarnych oraz przy rozdziale nagród - cegiełek. Dziękujemy wreszcie tak wielu darczyńcom, których nie sposób wymienić, którzy ofiarowali pieniądze, produkty żywnościowe,  nagrody cegiełki oraz tym, którzy te cegiełki nabyli.  Kochani mimo zróżnicowanej pogody przeżyliśmy wspólnie po raz ósmy piękne chwile w naszej parafialnej wspólnocie oraz wsparliście dzieło budowy świątyni kwotą 19 300 zł. Bóg zapłać!  W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiona Msza św. w czwartek o godz. 18:00. 
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Święto NMP Tuchowskiej – odpust w Tuchowie
- we wtorek Święto Św. Tomasza Apostoła
- w piątek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – zakonnicy
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi w każdy dzień godzinę przed wieczorną Mszą świętą. Do chorych po domach z Komunią świętą uda się jeden kapłan w piątek od godz. 9:00.O godz. 17:30 droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez grupy „Żywej drogi krzyżowej”.          
4. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę : Róża Bł. Anieli Salawa.

https://www.facebook.com/wolamielecka/