Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2018 roku

XI Niedziela zwykła, 17 VI 2018

1. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Za miniony rok szkolny chcemy dziękować Panu Bogu w piątek podczas Mszy świętej dziękczynnej o godz. 9:30. W ciągu tygodnia zapraszamy młodzież i dzieci do skorzystania z Sakramentu pokuty.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy :
- w czwartek Św. Alojzego Gonzagę  - kapłana
- w przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – odpust parafialny w Książnicach
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na
VIII Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy />>program <</.  
Mszy świętej o godz. 15:30 z racji rozpoczynającego się czasu wakacji  od przyszłej niedzieli nie będzie.  Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę zmianę na okres wakacyjny. Organizatorów festynu zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
5.Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Mariuszowi Mikołajczykowi za posługę w naszej wspólnocie parafialnej pod nieobecność kontuzjowanego Ks. Wojciecha.        Dziękując za twoją pracę i twą ogromną otwartość na drugiego człowieka, życzliwość i uśmiech życzymy Ci zdrowia i sił oraz  Bożej Opatrzności w pracy duszpasterskiej i misyjnej w Kościele w Hiszpanii.Szczęść Boże i zawsze jak będziesz mógł to nas odwiedzaj.
6. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


X Niedziela Zwykła, 10 VI 2018
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ciągu  dwóch  tygodni  ubogacali swoją pomocą , obecnością , modlitwą i czynnym udziałem prymicje naszych rodaków procesje eucharystyczne Uroczystości Bożego Ciała, Odpustu parafialnego oraz całą oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni w kwocie 6200 zł i 5600 zł w kopertach i wpłatach bankowych.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek  wspomnienie Bł. Romana Sitko – kapłana
- w środę wspomnienie Św. Antoniego, kapłana i dok. Kła. W tym dniu serdecznie zapraszamy na procesję fatimską po wieczornej Mszy świętej.
- w czwartek Bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Mszy św. w dniu imienin.
3. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie Parafialnego Zespołu synodalnego, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
4. W przyszłą niedzielę nasza diecezja przeżywać będzie diecezjalne Święto Rodziny, które odbędzie się na starosądeckich błoniach.  /komunikat Biskupa/
5. Jak już kilka razy informowaliśmy Festyn parafialny przy naszej kaplicy odbędzie się w niedzielę 24 czerwca od godziny 15:00. Wszystkich, którzy tak jak w poprzednich latach chcieliby pomóc w organizacji festynu prosimy o cegiełki.
6. Zachęcamy bardzo serdecznie do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Dąbek – lat 95. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu : Dobry Jezu.


Uroczystość Bożej Opatrzności, 3VI 2018
1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości; zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności. Sumę odpustową będzie sprawował nasz  dzisiejszy prymicjant  Ks. Dawid Krawiec.
3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci rocznicowym , młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu Płyt oraz grupie apostolskiej młodzieży.  Bóg zapłać !  Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o godz. 18:00.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca . Msza św. z procesją o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie Msza św. w czasie nabożeństwa fatimskiego o godz. 18:00.
6. W  niedzielę 24 czerwca zapraszamy wszystkich parafian i gości na Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy. Na spotkanie organizacyjne w sprawie festynu zapraszamy wszystkich pragnących się włączyć w przygotowanie festynu w piątek po Mszy św.
7. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Faustyny.


Uroczystość Trójcy Świętej, 27 V 2018
1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa pierwsze historyczne prymicje Ks. Łukasza Gazdy , który odprawi uroczystą sumę o godz. 11:00. Ks. Łukasza i Ks. Dawida, który prymicje będzie miał za tydzień. Otoczmy naszych prezbiterów serdeczną modlitwą aby byli kapłanami według Serca Pana Jezusa.  
2. W czwartek  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:30 , 9:30 i  15:30. Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji : dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia , dzieci rocznicowe w strojach , ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę, panów strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru. W tym dniu będzie jeszcze druga procesja po Mszy św. o godz. 15:30.


3. Na czas oktawy Bożego  Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
4. W tym tygodniu przypada także  pierwszy piątek i sobotę miesiąca czerwca. Spowiedź św. od godziny 17:00  w środę i piątek. Do chorych udamy się z Komunią św. w piątek od godz. 9:00.  W piątek też pół godziny przed Mszą świętą droga krzyżowa prowadzona przez grupy „Żywej drogi”.
5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11:00  przewodniczył będzie nasz drugi prymicjant Ks. Dawid Krawiec. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół placu przed kaplicą na którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało . Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
6. Różaniec we środę prosimy aby poprowadziła : Róża Św. o Pio.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 V 2018
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 i 18:00.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę  - Św. Filipa Nerii - kapłana
Wszystkim solenizantom oraz mamom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia.
3. W najbliższą sobotę 26 maja 2018 roku o godz. 9:00 nasi księża diakoni w Bazylikach katedralnych w Tarnowie Diakon Łukasz Gazda i w Elblągu diakon Dawid Krawiec przyjmą sakrament święceń kapłańskich. W tym jakże radosnym dla nich i naszej wspólnoty dniu otoczmy ich serdeczną modlitwą.
Następnie nowo wyświęceni kapłani rodacy odprawią swoje pierwsze Msze św. w rodzinnej parafii zwane prymicjami. Ks. Łukasz w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 a ksiądz Dawid w odpust ku czci Bożej Opatrzności 2 czerwca 2018r. także o godz. 11:00. Księży prymicjantów powitamy dzień przed prymicjami w sobotę o godz. 17:30 przy Firmie „Autocentrum”. Następnie w uroczystym korowodzie przejedziemy do kaplicy, gdzie księża neoprezbiterzy odprawią wieczorne nabożeństwa. Bramę powitalną przy firmie bardzo proszę by przygotowali mieszkańcy Piątkowca. Zwracam się z serdeczną prośbą aby domy na Piątkowcu i przy drodze tarnowskiej przyozdobić w miarę możliwości obrazami Serca Pana Jezusa lub Matki Bożej wystawionymi w oknach. Natomiast odcinek drogi od Delikatesów do kaplicy udekorujemy także przygotowanymi ozdobami  przy drodze. Do dekoracji tego odcinka i obejścia kaplicy zapraszamy mieszkańców ścieżek i domów naprzeciw i przy kaplicy w piątek po Mszy św. wieczornej w tym i przyszłym tygodniu.
4. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Faustyny.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 V 2018
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha Św., pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta za tydzień kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św. w  Mielcu. 
2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę naszego kościoła w ubiegłą niedzielę w kwocie 5300 zł i 7200 zł. za dniówki i wpłaty bankowe.  Wszystkich  ofiarodawców polecać chcemy opiece Bożej Opatrzności  jutro w czasie Mszy św. o godz. 7:00.
3. W poniedziałek wspomnienie Św. Macieja  apostoła a w środę uroczystość Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski Imieniny obchodzi Ks. Biskup Andrzej Jeż. W tym dniu na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny.                                                                                  
4. W sobotę o godz. 10:00 w parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowie nasz parafianin alumn Marcin Gazda przyjmie świecenia diakonatu. Otoczmy naszego rodaka serdeczną modlitwą w drodze do kapłaństwa.
5. Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 3 czerwca 2018r.
6. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w poprzednich latach przed kaplicą. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali :
- rodzice dzieci, które przeżywały dzisiaj rocznicę I Komunii św.  
- młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami
- młodzież z Grupy Apostolskiej
- parafianie z rejonu Płyt.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.
7. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.


VI Niedziela Wielkanocna,  6 V 2018
1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni w naszej parafii! Dziękujemy także za kilkanaście ofiar indywidualnych które złożyliście w minionym miesiącu na ten cel.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy we wtorek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin .
3. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe, w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje.  Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godz.17:30. W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
4. W środę o godz. 18:00 w Bazylice Św. Mateusza w Mielcu młodzi nasi parafianie z klas III Gimnazjum przyjmą Sakrament Bierzmowania. Z tej to racji Msza święta w naszej kaplicy będzie wyjątkowo o godz. 17:00 a procesja do krzyża o godz. 16:30.
5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci z klasy III przeżywać będą rocznicę I  Komunii świętej.  Możliwość spowiedzi dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w piątek od godz. 17:00. Próba uroczystości po Mszy świętej. O 19:00 w niedzielę pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Serdecznie już dziś zapraszamy.
6. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
7. W sobotę o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów . Serdecznie wszystkich zapraszamy.


V Niedziela Wielkanocna, 29 IV 2018
1. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska zwracają się z serdeczną prośbą o udział w akcji modlitewnej z okazji przypadającej dzisiaj XII Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach oraz „Apeluje do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę ! Do wszystkich uczestników ruchu, także rowerzystów i pieszych - o szczególną ostrożność i rozwagę, o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym…” Zawierzamy polskich kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach opiece naszego patrona Św. Krzysztofa.
2. W poniedziałek rozpoczną się Nabożeństwa majowe. Przypominamy, że nabożeństwa sprawowane będą w naszej kaplicy po wieczornej Mszy św., tak w dzień powszedni jak i w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te piękne nabożeństwa ku czci Matki Bożej.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
w czwartek Uroczystość N M P Królowej Polski. W  tym dniu Msze święte odprawiane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego.
4. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Możliwość spowiedzi w środę  oraz w piątek godzinę przed Mszą świętą. Do chorych z Komunią świętą  uda się Ks. Proboszcz w piątek od godz. 12:30.
5. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary na tacę przeznaczone będą na budowę świątyni.
7. ZOBACZ nowe zdjęcia z budowy kościoła w 2018 roku >>[ ZOBACZ FOTO]<<


IV Niedziela Wielkanocna, 22 IV 2018
1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Kapłańską która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Naszym księżom  Diakonom  i klerykowi Marcinowi życzymy Bożej Opatrzności w tym ostatnim etapie przygotowania do święceń kapłańskich. Módlmy się w tym tygodniu także o nowe , święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:
- we poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i  męczennika- patrona Polski,
- w środę Św. Marka ewangelistę,
Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła II a w piątek Matki Bożej Zawierzenia.
4. W ostatnią niedzielę czerwca 24 VI tak jak w poprzednich latach chcemy urządzić kolejny Festyn parafialny. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie pomysłów oraz jeżeli ma ktoś taką możliwość gromadzenie nagród fantowych.


III Niedziela Wielkanocna, 15 IV 2018
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień biblijny. Starajmy się w naszym codziennym zabieganiu znaleźć chwilę czasu na refleksję nad Słowem Bożym.
2. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. Modlitwie różańcowej w tym tygodniu prosimy aby przewodniczyła: w środę Róża Św. Dominika a w piątek Róża Św. Maksymiliana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę duszpasterską.
5. Sakrament Bierzmowania nasi młodzi parafianie z klas III Gimnazjum przyjmą 9 maja 2018 roku w parafii  Św. Mateusza w Mielcu.
6.Trwają cały czas prace przy wykonaniu instalacji elektrycznej świątyni. W tym roku z Bożą i waszą pomocą chcemy jeszcze obłożyć ściany wewnątrz świątyni cegłą klinkierową oraz po tych pracach dokończyć ogrzewanie kościoła. Wielkim marzeniem jest aby przed zimą wykonać posadzkę zerową w świątyni.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 8 IV 2018
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji także z naszej parafii.
2. Jutro w liturgii przypada przeniesiona z racji Wielkiego tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Dzień Świętości życia. Zachęcamy tak jak w poprzednich latach do duchowej adopcji dziecka poczętego. Stosowne deklaracje można pobrać z bocznego ołtarza i złożyć jutro podpisane w tym samym miejscu.
3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę nowej świątyni w kwocie 6 750 zł i 5550 zł w kopertach, wpłatach bankowych i dniówkach.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły : w środę Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o. Pio.
5. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę biblijną.

https://www.facebook.com/wolamielecka/