Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2017 roku

Uroczystość Bożej Opatrzności, odpust 18 VI 2017

1. Dzisiaj z racji odpustu ku czci Bożej Opatrzności możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św., wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub naszych zmarłych.
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości; zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz powierzamy was wszystkich Bożej Opatrzności.  Sumę odpustową będzie sprawował ks. Krzysztof Bajorek , któremu dziękujemy za głoszone także od rana Słowo Boże.  


Procesja w odpust ku czci Bożej Opatrzności, Wola Mielecka 18.06.2017

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci I komunijnych, młodzieży która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, parafianom z rejonu drogi na Podleszany oraz grupie apostolskiej młodzieży. Bóg zapłać ! Zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem małych dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów będzie w czwartek o 18:00.  [ ZOBACZ FOTO ]
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od której to uroczystości biorą początek I Piątki miesiąca. Msza św. z procesją o godz. 18:00. Wcześniej Mszą św. o godz. 9:30 zakończymy także rok szkolny i katechetyczny. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
5. W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na Festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy kaplicy. /program/. Msza święta o godz. 15:30 odprawiona będzie w Starej kaplicy. Prosimy osoby uczęszczające o tej godzinie na Mszę św. aby uwzględniły tę jednorazową zmianę. Wszystkich, którzy czynnie angażują się w przygotowanie festynu prosimy w piątek po Mszy św. na spotkanie.
7. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. o. Pio.
8. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 


Uroczystość Trójcy Świętej, 11 VI 2017
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie naszej budowy świątyni w ubiegłą niedzielę w kwocie 5 660 zł i 3950 zł w kopertach.
2. We wtorek zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i  Różaniec fatimski. Prosimy przynieść ze sobą lampiony.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszej kaplicy o godz. 7:30 , 9:30 i  15:30 . Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy.  Zapraszamy do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach , ministrantów i lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę,  strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru. W tym dniu będzie jeszcze druga procesja po Mszy św. o godz.15:30. 
4. Na czas oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
5. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust ku czci Bożej Opatrzności. Uroczystej Sumie odpustowej  o godz.11:00  przewodniczył będzie i wygłosi kazanie Ks. Krzysztof Bajorek pracujący w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół placu przed kaplicą na którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało.
6. Różaniec w tym tygodniu prosimy aby poprowadziły : w środę Róża Św. Faustyny.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Pomykała – lat 87. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu : Dobry Jezu …


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 4 VI 2017
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Przedłużeniem tego święta jest Święto N M P Matki Kościoła w dniu jutrzejszym. Msze święte o godz. 7:30 , 9:30 i 18:00.
2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na budowę świątyni. Dziękujemy także parafianom z Łękawicy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 4 200 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie jutro Msza św. o godz. 9:30.
Gdy chodzi o prace to w ostatnich tygodniach wykonaliśmy do przyłącza prądu, wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej nowego kościoła.  Pozostał do wkopania separator oczyszczający kiedyś ewentualne zanieczyszczenia z parkingu  Otynkowane zostały 2 zakrystie, 2 korytarze, klatka schodowa, kotłownia oraz 2 pomieszczenia techniczne na zapleczu kościoła o powierzchni 700 m kw. Wykonane zostały dodatkowe ścianki nad prezbiterium wraz z kanałami energetycznymi i grzewczymi. W tym tygodniu zaczęliśmy montaż instalacji grzewczej świątyni. Wszystkie te prace zbiegły się w czasie dlatego polecamy się dalszej Waszej życzliwości.
3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek Św. Bonifacego - biskupa
- w czwartek Święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę Bł. Bogumiła - biskupa
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4.Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
5. Przypominamy, że nasz odpust ku czci Bożej Opatrzności obchodzić będziemy w niedzielę 18 czerwca .
6. Modlitwie różańcowej w środę prosimy by przewodniczyła Róża Św. Cecylii. W środę też po Mszy świętej zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Festynu parafialnego, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca.
7. Intencje Mszy św. : >> [więcej ] << 
8. Budowa kościoła w 2017 roku >>[ ZOBACZ Foto]<<


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 28 V 2017
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha św., pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej. Swój odpust parafialny przeżywać będzie parafia Ducha Św. w  Mielcu.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z Łękawicy za  składane dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca składka  przeznaczona będzie na ten cel. Wszystkich  ofiarodawców polecamy opiece Bożej Opatrzności.
3. W tym tygodniu przypada I Czwartek,  Piątek i Sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od środy do piątku  od godz. 17:00 . W pierwszy czwartek o godz. 18:00 dodatkowa Msza św. i adoracja połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek od godz. 13:15 . O godz. 17:30  Droga krzyżowa.
4.
Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 18 czerwca.
5. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w poprzednich latach przed kaplicą. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość wykonali :
- rodzice dzieci pierwszo-komunijnych
- młodzież , która przyjęła sakrament Bierzmowania wraz z rodzicami
- młodzież z Grupy Apostolskiej
- parafianie z rejonu drogi na Podleszany po obu stronach.
Zapraszamy przedstawicieli wyżej wymienionych grup na spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
6. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Bł.Anieli Salawa.
7. W parafii Ducha Świętego w Mielcu 3 czerwca od godz. 1000 będzie trwał „Dzień Jedności w Duchu Świętym”. Spotkanie poprowadzi znany na całym świecie ewangelizator, pochodzący z Indii o. Jose Maniparambill. Eucharystie celebrował będzie ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą na modlitwie i we wspólnocie doświadczyć uzdrowienia i nowego napełnienia Duchem Świętym. Spotkajmy się na słuchaniu Słowa i Modlitwie w parafii Ducha Świętego 3 czerwca od godz. 10:00.
8.  Intencje Mszy św. : >> [więcej ] <<


VI Niedziela Wielkanocna,  21 V 2017     
1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w środę wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych
- w  piątek wspomnienie  Św. Filipa Neri - kapłana. Wszystkim mamom z okazji ich święta a także solenizantom    tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
2. W tym tygodniu przypadają od poniedziałku do środy dawne dni krzyżowe , w czasie  których modlić się będziemy o urodzaje.  Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godzinie 17:30. W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
3. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. W tym dniu w katedrze w Elblągu święcenia diakonatu przyjmie nasz kleryk Dawid Krawiec. Otoczmy naszego rodaka w drodze do kapłaństwa serdeczną modlitwą.
4. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa Budowę naszej nowej świątyni wspierać będą parafianie z Łękawicy k.Tarnowa. Pamiętajmy o naszych darczyńcach w modlitwie.
5. W ostatnią niedzielę czerwca chcemy zorganizować kolejny Festyn parafialny. Polecamy się życzliwości potencjalnych darczyńców cegiełek i nagród.
6. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00.

https://www.facebook.com/wolamielecka/