Parafia Wola Mielecka, ogłoszenia parafialne 2023 roku

Uroczystość Trójcy Świętej, 4 VI 2023
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim , którzy parafianom , którzy włączyli się w przygotowanie godnej oprawy prymicji naszego neoprezbitera Ks. Dawida Grabowskiego w ubiegłą niedzielę .
2. Różaniec w tym tygodniu prosimy aby poprowadziły : w środę Róża Św. Cecylii .
3. W czwartek  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 9:30 i 15:30 w kaplicy . Po Mszy św. o godz. 9:30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy .  Zapraszamy do udziału w procesji : dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia  , dzieci pierwszokomunijne w strojach, ministrantów i lektorów , Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholę ,  strażaków do niesienia baldachimu i sztandaru.
4. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość Bożego Ciała wykonali : rodzice dzieci pierwszo-komunijnych; młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania z rodzicami; młodzież z Grupy Apostolskiej;  parafianie zamieszkujący po prawej stronie drogi na Trzcianę.
5. Na czas oktawy Bożego Ciała Msze św. wraz z procesją w dni powszednie będą o godz. 18:00.
6. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust  ku czci Bożej Opatrzności . Uroczystej Sumie odpustowej  o godz.11:00  przewodniczył będzie Ks. Zbigniew Kruczyński – wikariusz parafii Św. Mikołaja w Borowej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół  nowej świątyni na  którą zapraszamy wszystkich tak jak na Boże Ciało. Ofiary na tacę przeznaczone będą na przebudowę kaplicy.
7. W niedzielę 25 czerwca na terenie wokół kaplicy XII Festyn parafialny „Opatrzność Bożą wychwalajmy”. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne do pomocy w organizacji i udziału w festynie wszystkich chętnych parafian w piątek po Mszy św.
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] << 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha jest świętem Kościoła, przypomina jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Nasza parafia przeżywa prymicje Ks. Dawida Grabowskiego, który odprawi uroczystą sumę o godz. 11:00. Otoczmy Jego osobę  serdeczną modlitwą aby był kapłanem według Serca Pana Jezusa.  
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek Święto N M P Matki Kościoła, Msze święte o godz. 7:30 i 18:00 (w kaplicy), o godz. 19.30 widowisko słowno-muzyczne kantata pastoralna pt. "Przez Ciebie wszystko ..."; w środę Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i towarzyszy.
Wszystkim mamom z okazji ich święta a także solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
3. Różaniec w środę poprowadzi Róża Bł. Anieli Salawa.
4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od środy do piątku od  godz. 17:00. Do chorych po domach z Komunią świętą udamy się w piątek   od godz. 12:30. O godz. 17:30  Droga krzyżową poprowadzi Wspólnota „Żywej drogi krzyżowej”.   
5. W piątek po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie wszystkich mających przygotować ołtarze na Boże Ciało.
6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 świętować będą jubileusz 25-lecie święceń kapłańskich - Ks. Piotr Bajor oraz 5 -lecie święceń - Ks. Dawid Krawiec.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] << W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Węgrzyn – lat 82. Dobry Jezu… Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11:30.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Przez cały tydzień w czasie Nowenny do Ducha św. , pragniemy przygotować się do niedzieli Zesłania Ducha świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i jednocześnie czas Komunii wielkanocnej.
2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  za  ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6900 zł i 4000 zł. w kopertach i wpłatach bankowych. Wszystkich  ofiarodawców polecać będziemy opiece Bożej Opatrzności w przyszłą niedzielę o godz. 7:30.
3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie NMP Wspomożenie Wiernych; w piątek wspomnienie Św. Filipa Neri kapłana; Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. Wczoraj nasz parafianin Dawid Grabowski przyjął święcenia kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo w Krakowie. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawi swoją pierwszą Mszę św. w parafii. Księdza prymicjanta powitamy w sobotę o godz. 17:30 przy Firmie „Autocentrum”.  Następnie w uroczystym korowodzie przejedziemy do kościoła, gdzie nowo wyświęcony kapłan odprawi wieczorne nabożeństwo majowe. Nie będzie Mszy św. wieczornej.  Bramę powitalną przy firmie bardzo prosimy by przygotowali  tak jak w ubiegłych latach mieszkańcy Piątkowca. Zwracamy się z serdeczną prośbą aby domy na Piątkowcu i przy drodze tarnowskiej przyozdobić w miarę możliwości obrazami Serca Pana Jezusa lub Matki Bożej wystawionymi w oknach. Natomiast odcinek drogi od Autocentrum do kaplicy udekorujemy także przygotowanymi ozdobami  przy drodze. Do dekoracji tego odcinka i obejścia kaplicy zapraszamy mieszkańców drogi tarnowskiej oraz domów naprzeciw i przy kościele w piątek po Mszy św. wieczornej.
5. Różaniec w środę poprowadzi Róża Matki Bożej Zawierzenia.
6. Wstępnie informujemy, że XII Festyn parafialny odbędzie się w dniu 25 czerwca 2023 roku. Prosimy życzliwych fundatorów o przygotowywanie cegiełek-nagród.
7.
Odpust parafialny ku czci Bożej Opatrzności przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 11 czerwca 2023 roku.
8. Wcześniej pragniemy godnie uczcić Chrystusa Eucharystycznego w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce tak jak w ubiegłym roku od kościoła do kaplicy. Bardzo prosimy aby ołtarze polowe na tę uroczystość Bożego Ciała wykonali:  rodzice dzieci pierwszo-komunijnych; młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania z rodzicami;  młodzież z Grupy Apostolskiej; parafianie zamieszkujący po prawej stronie drogi na Trzcianę


VI Niedziela Wielkanocna, 14 V 2023
1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci w „Białym Tygodniu” na Mszę św. o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za  zaangażowanie i wszelką  pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości.
2. Od poniedziałku do środy przypadają dawne dni krzyżowe, w czasie których modlić się będziemy o urodzaje.  Uczynimy to podczas procesji do krzyża przed kaplicą o godzinie 17:30. W tych dniach majówka będzie przed Mszą świętą.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek  – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona polski; w czwartek wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego kapłana, pochodzącego z naszej diecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
4. W piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. W Środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
6. W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 9:00 nasz  diakon Dawid Grabowski  przyjmie sakrament święceń kapłańskich w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo w Krakowie. W tym jakże radosnym dla niego i naszej wspólnoty dniu otoczmy go serdeczną modlitwą. Mszę świętą prymicyjną nowo wyświęcony kapłan Dawid odprawi w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za dwa tygodnie o godz. 11:00. Szczegóły tej uroczystości podamy w przyszłą niedzielę.  
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 klasa IV przeżywać będzie  I rocznicę Komunii świętej.


V Niedziela Wielkanocna, 7 V 2023
1. Bardzo serdecznie zapraszamy w miesiącu maju na nabożeństwa majowe w każdy dzień po wieczornej Mszy świętej.
2. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy -w poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i naszej diecezji.
Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
3. W poniedziałek też przypada 78 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zapraszamy w tym dniu do szczególnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za ofiary strasznych wojen.
4. Różaniec w środę prosimy aby poprowadziła Róża Św. Jana Pawła II.
5. W sobotę przypada 106 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie.  Zapraszamy na to nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18:00. Przez kolejne pięć miesięcy każdego 13 tego dnia miesiąca modlić się będziemy w intencjach, które podała Matka Boża. Po odśpiewaniu majówki udamy się w procesji różańcowej na zewnątrz kaplicy. Na nabożeństwo proszę przynieść ze sobą lampiony.
6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz.11:00 dzieci z klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą.  Próba uroczystości komunijnych dla dzieci i rodziców będzie w środę po Mszy świętej.  Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa będzie w sobotę od godz. 8:30 w kaplicy.
7. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie kościoła i przebudowę kaplicy. Staramy się też aby jeszcze przed wakacjami zainstalować na dachu kaplicy panele fotowoltaiczne.


IV Niedziela Wielkanocna, 30 IV 2023
1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Módlmy się w tym tygodniu o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
2. Jutro rozpoczynamy miesiąc Maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy od dzisiaj w każdy dzień na Nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy po wieczornej Mszy świętej. Od poniedziałku do piątku w nowym kościele a w sobotę i w niedzielę w kaplicy.
3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika i oblubieńca NMP; w środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym nowym kościele o godz. 7:30 , 9:30 i 11:00  oraz o 15:30 w kaplicy; w czwartek Św. Floriana – patrona strażaków; w sobotę Św. Filipa i Jakuba - Apostołów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do Komunii św. w dniu imienin.
4.  W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca maja. Możliwość spowiedzi w czwartek oraz w piątek godzinę przed Mszą świętą.  Do chorych z Komunią świętą  udamy się w piątek od godz. 12:30.  Drogę Krzyżową poprowadzi w tym dniu wspólnota „Żywej Drogi”.
5. W niedzielę 14 maja dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą w czasie Mszy św. o godz. 11:00. Próba uroczystości w  czwartek po wieczornej Mszy świętej.  Dzieci komunijne i ich rodziny otoczmy serdeczną modlitwą.
6. W przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11 zapraszamy wszystkie dzieci.
7. Ruch Światło-Życie prowadzony przez ks. Dominika organizuje oazy wakacyjne dla młodzieży po 8 klasie oraz uczniów szkół średnich.
Szczegóły na plakacie, w internecie oraz u ks. Dominika.
* Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego, po 8 klasie: 4.08-20.08.2023 Czchów.
* Oaza Nowego Życia I stopnia, szkoły średnie: 14.07-30.07.2023 Czermna. Koszt: 1300 zł. więcej szczegółów i zapisy na www.tarnow-oaza.pl
8. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Baran, lat 93. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


III Niedziela Wielkanocna, 23 IV 2023
1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny w Kościele. Sięgnijmy w tym tygodniu po Pismo święte i wraz z dziećmi przeczytajmy teksty ewangelistów o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.
2. W liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i  męczennika- patrona Polski; we wtorek Święto Św. Marka ewangelistę; w sobotę Św. Św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Kapłańska. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zaś ofiarą na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Tarnowie W tym dniu rozpoczniemy także Nabożeństwa majowe , które odprawiać będziemy każdy dzień po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową poprowadziła w środę Róża Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
5. W środę na Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami.


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 IV 2023
1. Dzisiaj z racji niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywamy diecezjalny Dzień „Caritas”. Modlimy się o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za pracowników tejże organizacji. Rozpoczyna się też tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących.
2. W poniedziałek w bazylice Św. Mateusza w Mielcu o godz. 18:00 młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Módlmy się za młodych naszych parafian o światło Ducha Świętego w wyznawaniu wiary katolickiej w codziennym życiu.
3. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie do kaplicy Parafialną Radę Duszpasterską.
4. Bardzo prosimy aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziły: w środę Róża Św. Faustyny a w piątek Św. o.Pio.
5. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej soboty i niedzieli w kwocie 9000 zł i 5600 zł. w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także Rodzicom  dzieci z klasy III, które mają w tym roku mają przystąpić do I Komunii za dar nowego  Paschału wykonanego z czystego wosku i 4 świece ołtarzowe. Bóg zapłać !
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Gruszecka – lat 92. Dobry Jezu …


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 IV 2023
1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym nasze rodziny i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z częstego przyjmowania Go do swego serca w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: Ks. Dominikowi, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z Grupy Apostolskiej, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański,  strażaczkom i strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, panu organiście, paniom sprzątającym i dbającym o wystrój naszej kaplicy i kościoła, Karolinie Graboś z mężem za ustrojenie ołtarzy i Grobu Pańskiego składamy serdeczne Bóg zapłać!
3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie. Taca dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i KUL  w Lublinie.
4. Przez cały tydzień  15 minut przed Mszą świętą będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zaś w przyszłą niedzielę w kaplicy o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
5. W środę na godz. 16:30 zapraszamy na spotkanie w nowym kościele dzieci komunijne wraz z rodzicami.
6. Dziękujemy serdecznie za ofiary z ubiegłej niedzieli na kwiaty i dzisiejsze na uposażanie nowej świątyni. Bóg zapłać ! Dziękujemy także panu Robertowi Gózkowi za wykonane i ofiarowane ławki na taras przed świątynią.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Wiech – lat 76. Dobry Jezu …


Niedziela Palmowa, 2 IV 2023
1. Od dzisiaj rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie dni życia Pana Jezusa. W celebracjach liturgicznych nadchodzących dni Kościół daje nam wyjątkową okazję do przejścia z Chrystusem od śmierci do życia, od ciemności do światła i od lęku do nadziei.
2.Triuduum Sacrum w naszej wspólnocie przedstawia się następująco :
Wielki Czwartek
Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz.18.00  w nowym kościele uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej . Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.30.  O godzinie 21:30 Droga Krzyżowa w nowym kościele.  W Wielki Czwartek bardzo prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za zmarłych kapłanów.
Wielki Piątek
Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. - Najświętszej Ofiary ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
O godz. 10:00 w nowym kościele Droga krzyżowa dla dzieci. O godz. 15.00  rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożną adorację Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana. Adoracja trwać będzie do godz. 22:30. Od godz. 21:00 zapraszamy do adorację młodzież. Prosimy na Wielki Piątek przystroić Krzyże przydrożne, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Chrystusowi za jego śmierć i zbawienie. W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
Wielka Sobota i Wigilia Paschalna
Czas nadziei Zmartwychwstania. O godz. 8.15 w nowym kościele drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
Od 8.30 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów w nowym kościele. Po poświeceniu zachęcamy do krótkiej adoracji przy Grobie Pana Jezusa.
O godz. 19:30 rozpocznie się od poświęcenia ognia Liturgia Wigilii Paschalnej. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz procesję prosimy przynieść świece. Możemy przynieść nabyte paschaliki. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św.  procesja Rezurekcyjna wokół  świątyni.
3. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła  w środę Róża Św. Cecylii.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30, świeccy szafarze zaniosą Komunię świętą chorym odwiedzanym w I Piątki miesiąca.  
5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane  do puszek na kwiaty do ciemnicy , grobu Pańskiego i ołtarz . Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczamy na uposażanie nowej świątyni oraz przebudowę kaplicy. W intencji wszystkich darczyńców odprawiona będzie  Msza św. poza parafią.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Bierzyński, lat 63. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


V Niedziela Wielkiego Postu, 26 III 2023
1. Witamy w naszej wspólnocie księdza Janusza Adamczyka który głosi dla nas nauki rekolekcyjne. Ten  święty czas rekolekcji zawierzamy miłosiernej Bożej Opatrzności.
2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą do środy włącznie o godz. 7:30 w kaplicy i 18:00 w nowym kościele.  Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy codziennie na godz. 9:00 do nowego kościoła. Zaś ludzi starszych i cierpiących, którzy mogą przybyć o własnych siłach zapraszamy do kaplicy w środę o godz. 16:30
3. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 14:30 do 18:00 z przerwą półgodzinną od godz. 16:00 do godz. 16:30.
4. Do chorych i cierpiących leżących po domach udamy się z posługą sakramentalną w piątek od godz. 12:30.
5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm i procesja z nimi  będzie przed Mszą św. o godz. 11:00. Zachęcamy szczególnie dzieci do udziału w konkursie palm. Ofiary do puszek przeznaczone będą na kwiaty do grobu Pańskiego i Ciemnicy.


IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 III 2022
1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”. Blisko święta wielkanocne do których chcemy się przygotować jak najlepiej przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także przez rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Janusz Adamczyk proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Porządek rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń / CZYTAJ >>>/
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 6000 zł i 4000 zł w kopertach i wpłatach bankowych Bóg zapłać !   
3. Różaniec w środę prosimy by poprowadziła Róża Bł. Anieli Salawa.
4. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek przeniesioną z dzisiaj Uroczystość Św. Józefa a w sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 7:00  nie tylko solenizantów ale wszystkich parafian, którzy chcą dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. / deklaracje są do pobrania na stoliku pod chórem/
5. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” w dalszym ciągu zapraszamy do nabywania baranków i
paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Żola,lat 46. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


III Niedziela Wielkiego Postu, 12 III 2023
1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na uposażanie naszej nowej świątyni oraz za pomoc polskim misjonarzom w ubiegłą niedzielę.
2. W tym tygodniu w środę zapraszamy do modlitwy różańcowej w środę Róża Matki Bożej Zawierzenia.
3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Św. Jozefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się  w niedzielę 26 marca. Poprowadzi je Ks. Janusz Adamczyk –proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
5. Aby wesprzeć diecezjalne i parafialne dzieło „Caritas” zachęcamy do nabywania przed kaplicą baranków i paschalików wielkanocnych w kwocie 8 zł.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Karolina Babiarz – lat 96. Polećmy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu..
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]
I. Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej informuje, że trwa rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej. Wnioski o przyjęcie dzieci do Publicznego Samorządowego Przedszkola w Woli Mieleckiej można składać w dniach  od 1 do 17 marca 2023 roku w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.
Dzieci do klasy I można zapisywać w dniach od 1 do 31 marca 2023. Wszelkie informacje i dokumenty znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA.


II Niedziela Wielkiego Postu, 5 III 2023
1.  Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15:00, a po nich Msza św. Zapraszamy na to  piękne Nabożeństwo pasyjne a także na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16:30 - dzieci a o godz. 17:30 wszystkich parafian.
2. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz Ukrainy w kwocie 2000 zł. a także za dzisiejsze wsparcie polskich misjonarzy.
3. Różaniec bardzo prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Jana Pawła I.
4. W środę też na Mszę św. o godz. 18:00  i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
5. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa.
6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na uposażanie naszej nowej świątyni i przebudowę kaplicy.
7. Wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia oraz Bożej Opatrzności na każdy dzień.


I Niedziela Wielkiego Postu, 26 II 2023
1. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy w sobotę święto Św. Kazimierza – królewicza patrona Polski i Litwy.
2. W tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Do chorych z Komunią św. po domach udamy się w piątek od godz. 12:30  
3. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziła w środę Róża Św. Maksymiliana.
4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach pasyjnych. W piątki w Drodze krzyżowej a w niedzielę w Gorzkich Żalach.
5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.
6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie ofiarami do puszek i darami rzeczowymi rodzin na Ukrainie. Ofiary do puszek w przyszłą niedzielę będą wsparciem pracy polskich misjonarzy.
7. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy mają piękne głosy i szczere chęci śpiewania, do zasilenia naszego parafialnego Chóru ["Laudate-deo" >>>]. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18:00 w filii Domu Kultury w Woli Mieleckiej.


VII Niedziela zwykła, 19 II 2023
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. trwamy na adoracji NS w 40 godzinnym Nabożeństwie. Porządek Nabożeństwa na kolejne dni przedstawia się następująco : / Grafik >>>/
2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:00 w kaplicy oraz 15:30 i 18:00 w nowym kościele. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18 tego do 60 tego roku życia. Ofiarą na tacę wspieramy dzieła charytatywne parafii i diecezji.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą u nas odprawiane w każdy piątek w nowej świątyni o godz. 16:30 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich. Zaś Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15:00.  Bezpośrednio po nich będzie Msza święta w nowym kościele.
4. Bardzo się cieszymy że zawiązała się już piąta Róża rodziców pragnących się modlić za swoje dzieci. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:00 zawierzymy rodziców i dzieci z tej Róży opiece Matki Bożej Królowej Rodzin.
5. Informujemy, że Kurs przedmałżeński także dla naszych młodych parafian, którzy ukończyli 18- ty rok życia rozpocznie się w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 16:00 w Bazylice św. Mateusza. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
6. Przez cały ten tydzień w całym Kościele modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie i ducha pokuty. Zachęcamy też do ofiarowanie dobrowolnej abstynencji w Wielkim Poście za, którzy maja problemy alkoholowe.
7. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli w kwocie 5800 zł i 5400 zł w kopertach i wpłatach bankowych. Dziękujemy także bardzo serdecznie za wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii kwotą 3000 zł. Ofiary do puszek z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.


VI Niedziela zwykła, 12 II 2023
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na uposażenie świątyni i przebudowę kaplicy. Dziękujemy także za ofiary do puszek jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek Święto Świętych: Cyryla - mnicha i Metodego – biskupa; Patronów Europy. Módlmy się aby za przyczyną świętych patronów Pan Bóg przywrócił pokój na Ukrainie i zachował świat od wojny światowej.
3. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.
4. Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły: w środę Róża Św. o. Pio a w piątek Róża Św. Dominika.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo Chcemy jak co roku godnie uczcić tym nabożeństwem Jezusa Eucharystycznego i w duchu chrześcijańskiego wyrzeczenia wejść w okres Wielkiego Postu. Adoracja będzie przed południem  po każdej Mszy świętej a po południu od godz. 15:00 w kaplicy. Po Mszy świętej o godz. 11:00 adoracja dla młodzieży. Adorację w następne dni rozpoczynać będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 a następnie adorować będą Chrystusa w Najświętszym Sakramencie poszczególne rejony naszej parafii. Adorację kończyć będą Nieszpory Eucharystyczne.
6. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<
7. Komunikat: Paczka dla Ukrainy 2023 - Caritas Polska [>>>]


V Niedziela zwykła, 5 II 2023
1. Trwa miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwie za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odchodzą z tego świata aby Miłosierny Bóg udzielił im przebaczenia wszystkich grzechów.
2. W liturgii tygodnia czcić będziemy: w poniedziałek Św. Pawła Miki i towarzyszy – męczenników; w piątek Św. Scholastykę – dziewicę i męczennicę; w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
3.  Różaniec w tym tygodniu bardzo prosimy aby poprowadziły:
w środę Róża Matki Św. Cecylii a w piątek Róża Św. Faustyny.
4. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na uposażanie nowej świątyni i przebudowę kaplicy. W związku z tym informuję, że podjęte zostały plany projektowe aby przekonstruować istniejącą kaplicę w plebanię z salą spotkań dla różnych grup parafialnych, kuchnię, jadalnię, dodatkowe mieszkanie oraz sanitariaty zewnętrzne dla wszystkich.
5. Chór parafialny "Laudate-deo" >>>


IV Niedziela Zwykła,  29 I 2023
1. W środę rozpocznie się miesiąc luty, który w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Módlmy się aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.
2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.  Msze św. w tym dniu z poświęceniem gromnic o godz. 7:30 w kaplicy i o godz. 18:00 w nowym kościele. Na tę Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
3. W tym tygodniu wypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w kaplicy w środę, czwartek i w piątek  od godz. 17:00.  W Piątek uda się do wszystkich chorych z Komunią świętą Ks. Proboszcz  od godz. 12:30.    
4. Różaniec prosimy by poprowadziła w środę  Róża Bł. Anieli Salawa. W piątek zaś drogę krzyżową „Żywa Droga”.
5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci.


III Niedziela Zwykła,  22 I 2023
1. Przeżywając dzisiaj niedzielę Słowa Bożego zachęcamy serdecznie do prywatnej lektury Pisma świętego w gronie rodzinnym w długie wieczory zimowe.
2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy: we wtorek Św. Franciszka Salezego bpa i dok. Kościoła; w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; w czwartek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa bpów; w sobotę Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kła.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy składamy serdeczne życzenia.
3. Różaniec prosimy aby poprowadziły, w środę Róża Św. Jana Pawła II , a w piątek Róża Matki Bożej Zawierzenia.
4. Wczoraj zakończyliśmy po dwóch latach przerwy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za otwartość  waszych serc i domów oraz kolejne wsparcie planowanych prac kwotą 65 000 zł.  Bóg zapłać!  Wielu z was pytało w czasie kolędy ile liczy nasza parafia mieszkańców?   Podsumowując ostatnią wizytę duszpasterską stwierdzamy, że w parafii zamieszkałych jest obecnie około 640 domów , w których mieszka blisko 2200 osób. Jeżeli chodzi o frekwencję to w niedzielnych Mszach świętych w naszej parafii bierze regularnie udział  ok. 900 wiernych.


II Niedziela Zwykła, 15 I 2023
1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na uposażanie naszego kościoła w kwocie 5800 zł i 5200 zł w kopertach  oraz wpłatach bankowych. Bóg zapłać!
2. W liturgii kościoła wspominać będziemy: we wtorek Św. Antoniego - opata; w czwartek Św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa; w sobotę Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
Wszystkim solenizantom oraz babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy świętej.
3. Bardzo prosimy aby różaniec w tym tygodniu poprowadziły Róże: w środę Św. Dominika a w piątek Św. Maksymiliana.
4. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialna Radę Duszpasterską.
5. Od środy rozpoczyna się we wszystkich Kościołach chrześcijańskich Tydzień powszechnej modlitwy o jedność. Niech w naszej wspólnocie nie zabraknie także gorącej modlitwy w tej ważnej intencji.
6. Porządek kolędy w tym tygodniu:    [Wizyta duszpasterska >>>]
Poniedziałek 16 I 2023 od godz. 14:00  od Trzciany lewa strona drogi do nr 568
Czwartek 19 I 2023 od godz. 14:00  od Trzciany lewa strona drogi od nr 562  do nr 490
Sobota  21 I 2023 od. godz. 8:30 od Trzciany lewa strona drogi od nr 473 do Ścieżek  do nr 409
7.  Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł  do wieczności śp. Franciszek Głodzik – lat 89. Polecajmy jego duszę Dobremu Bogu. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 I 2023
1. Świętując dzisiejszą uroczystość dziękujemy za łaskę Chrztu świętego i jednocześnie kończymy okres Bożego Narodzenia. Przy tej okazji przypominamy, że Sakrament Chrztu św. dzieci udzielany jest w naszej parafii w trzecią niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:00.
2. Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na rzecz uposażenia nowej świątyni. Dziękujemy także za ofiary z opłatków na ogrzewanie świątyni i kaplicy w kwocie 13 200 zł. Bóg zapłać!
3. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy w środę Różę Św. Faustyny a w piątek Różę Św. Ojca Pio.
4. Porządek kolędy w tym tygodniu:    [Wizyta duszpasterska >>>]


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023, 1.01.2023
1. Bożej Opatrzności zawierzamy rozpoczynający się Nowy 2023 rok i prosimy Najświętszą Maryję Pannę aby otaczała nas matczyną opieką we wszystkich naszych zamierzeniach.
2. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:
W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego z poświęceniem złota , kadzidła i kredy. Po Mszach świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć „Małych kolędników misyjnych” i dzieło Misji świętych.
3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrztu Pańskiego.
Święto to przypomina nam pamiątkę naszego chrztu i kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej jednak aż do  Święta Ofiarowania Pańskiego , pozostaje wystrój świąteczny kościołów i śpiew kolęd . Pozostańmy wierni tej tradycji. Ofiary na tacę przeznaczone będą na uposażanie naszej świątyni.
4. Do chorych z Komunią świętą udadzą się szafarze świeccy się w piątek w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o 7:30.
5. Bardzo prosimy aby Różaniec w tym tygodniu poprowadziła w środę Róża Św. Cecylii.
6. Statystyka za rok 2022
 Sakrament Chrztu św. przyjęło 15 dzieci: 6 dziewczynek , 9 chłopców
 Sakrament małżeństwa udzieliło sobie 10 par
 Odeszło do wieczności 16 osób: 10 kobiet, 6 mężczyzn
Rozdaliśmy 40 000 Komunii św.  W ciągu roku w zależności od miesiąca odwiedzaliśmy od 26 do 30 chorych po domach w I piątki miesiąca. Do I Komunii św. przystąpiło 22 dzieci z klasy III , Sakrament Bierzmowania otrzymało 38 młodych ludzi.
7. Intencje mszalne: >> [więcej ] <<  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Ziółkowski lat 68. Dobry Jezu …
* [Odeszli do Pana, Wola Mielecka 2005-2023]


https://www.facebook.com/wolamielecka/