Gmina wiejska Mielec chce stworzyć strefę przemysłową w Woli Mieleckiej

50 hektarów do zagospodarowania

Obszar o wielkości kilkudziesięciu hektarów, który zostanie zaoferowany inwestorom, powstanie w Woli Mieleckiej.


Jak poinformował wójt Kazimierz Gacek, gminni samorządowcy rozpoczęli już opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego na zachód od zabudowań wsi Wola Mielecka.

Działki są niezabudowane, droga do nich prowadząca także nie przylega bezpośrednio do domów mieszkalnych i może być poszerzana

Teren ma zostać uzbrojony, wytyczone zostaną drogi. - Powierzchnia obszaru to około 50 hektarów, z czego 17 hektarów to działki gminne – przekazuje wójt Gacek. Dodaje również, że obszar leży przy planowanej drodze, która według jednej z koncepcji, miałaby prowadzić od nowego mostu na Wisłoce.


– Teren jest dobrze położony. Przy trasie, która prowadzić będzie do węzła autostradowego w Tarnowie oraz połączony z budowaną nową drogą do Kielc przez Połaniec – chwali wójt Kazimierz Gacek.

Drugą zaletą obszaru przemysłowego w Woli Mieleckiej będzie łatwość pozyskania wykwalifikowanych pracowników, szczególnie z branży metalowej, których w gminie nie brakuje.

Obszar przemysłowy w Woli Mieleckiej będzie mógł być udostępniony inwestorom najwcześniej w ciągu dwóch lat. Niewykluczone, że gmina będzie starała się go włączyć do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. – Nie chcemy konkurować z Agencją Rozwoju Przemysłu i strefą w Mielcu – zapewnia Kazimierz Gacek.