Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

7 maja 2019 roku w sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską, jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce.

Pisarka pochodzi z Kielc, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie – ukończyła studia z zakresu bankowości, finansów oraz zarządzania. Pisanie od wczesnych lat było jej ulubionym zajęciem, ale zanim stało się sposobem na życie, zajmowała się wieloma rzeczami. W swojej karierze pracowała jako trenerka, terapeuta, wykładowca uniwersytecki, prowadziła fundację.

Na swoim blogu tak pisze o sobie: „Staram się przekazać to, co widzę i czuję. Interesuje mnie człowiek, jego myśli, motywacje, odczucia. Nie ukrywam, że staram się prowokować do myślenia. Nie wymagam, żeby wszyscy się ze mną zgadzali, ale nie akceptuję chamstwa i złośliwości. Alergicznie reaguję na egoizm, brak tolerancji i krzywdy wyrządzane bezbronnym. Cenię szczerość. Piszę o tym, co moim zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach”.

Karolina Wilczyńska zadebiutowała w 2006 roku powieścią „Perfomens”. Kolejne powieści to: „Ta druga”, „Anielski kokon”, „Właśnie dziś, właśnie teraz”, „Ja kochanka”. Czytelniczki pokochały również cykle powieściowe: Stację Jagodno, Rok na Kwiatowej, serię z Nataszą. Za swą twórczość autorka otrzymała wiele nagród. W 2011r. wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki „Świat kobiety”. Podczas I edycji Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2012 roku została nominowana do nagrody Pióra za powieść „Ta druga”, otrzymała także za tę właśnie powieść nagrodę czytelniczek.

Pisarka podczas spotkania opowiadała o swoim codziennym życiu. Jak każda kobieta – gotuje, sprząta, pracuje w ogrodzie. Ma wiele pasji, jest miłośniczką rękodzieła. W wolnych chwilach haftuje, szydełkuje, robi na drutach, ozdabia przedmioty techniką decoupage’u i tworzy biżuterię. Kocha słoneczniki i fioletowy kolor. Pomysły na książki czerpie z życia. Lubi obserwować ludzi. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii i rozumie kobiece emocje. Praca terapeuty w dużym stopniu znajduje odbicie w jej twórczości. Powieść stara się tak napisać, żeby była atrakcyjna dla czytelnika, wartościowa i niosła jakieś głębokie, życiowe przesłanie. A przede wszystkim by wzbudzała w czytelniku emocje.

Autorka zdradziła również literackie plany na przyszłość. Miłośniczki Stacji Jagodno doczekają się jeszcze dwóch części, które zamkną 10 częściowy cykl. Będzie również nowa seria i jak zapewnia autorka całkowicie różniąca się od tych, które ukazały się do tej pory.

Po spotkaniu nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę! Była również możliwość zakupienia książek autorki.

Spotkanie z Karoliną Wilczyńską było prawdziwą ucztą duchową i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej!

Justyna Ryczek – moderator DKK w Woli Mieleckiej


Zaproszenie
02.05.2019
Biblioteka Publiczna w Woli Mieleckiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zapraszają na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską.

Pisarka opowie o swych powieściach oraz zdradzi jak powstawały w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej we wtorek 7 maja 2019 r. o godz. 13.00.
Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki.

Karolina Wilczyńska jak pisze o sobie jest zodiakalną Panną i numerologiczną jedenastką. To kobieta ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwa, emocjonalna i romantyczna, ale też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Wierzy w przeznaczenie i miłość, a że jest uparta - mimo różnych doświadczeń nadal ufa w ludzką szczerość i własną intuicję. Piszę o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach – nie bojąc się nawet tych najskrytszych i najtrudniejszych. Bo najważniejszy jest dla niej człowiek i jego emocje. Prawie najważniejszy. Zaraz po miłości.

Karolina Wilczyńska jest trenerką, terapeutką i wykładowcą uniwersyteckim. Posiada dar nieograniczonego rozciągania czasu i dzięki temu w wolnych chwilach haftuje, ozdabia przedmioty techniką decoupage’u i tworzy biżuterię, rozmyślając przy tym o rzeczach ważnych i błahych. Z tych rozmyślań powstają historie, które potem opisuje.