Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. Młodzież zapobiega pożarom

9 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W eliminacjach gminnych udział wzięło ponad czterdziestu uczestników z ośmiu szkół Gminy Mielec.

Dla najlepszych Zarząd Gminny OSP Mielec oraz Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec przygotowali specjalne nagrody w tym m.in. tablety, miniwieże oraz słuchawki. Ponadto każdy uczestnik otrzymał zestawy gadżetów gminnych oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa.
-  Miło mi, że rozpoczęliście taką dobra tradycję i od dziś turnieje wiedzy pożarniczej będą w naszej Gminie odbywały się co roku. Mam nadzieję, że nagrody które przygotowaliśmy wspólnie z Zarządem Gminnym OSP będą dla Was zarówno motywatorem do dalszej pracy ale również miłą pamiątką turnieju. Zachęcam Was do wstąpienia w szeregi  Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to służba społeczności, która niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze wpływa na Was, na Waszą miejscowość oraz uczy dobrych nawyków pomagania drugiej osobie. Dziękuję opiekunom, osobom które Was przygotowywały oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego turnieju. Rodzicom gratuluję wspaniałych pociech, a laureatom życzę sukcesów na etapie powiatowym.

Po ocenie testów komisja Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu w składzie Andrzej Kukliński oraz Artur Dziekan przyznała nagrody:

I kategoria wiekowa
I Martyna Nowak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
II Wiktoria Więcław – Szkoła Podstawowa w Podleszanach
III Maksym Kremer – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

II kategoria wiekowa
Jakub Nowak – Szkoła Podstawowa w Podleszanach
II Alicja Cieśla – Zespół Szkół w Książnicach
III Miejsce Ewa Lelakowska – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

Zdobywcy I i II miejsca z obu kategorii wiekowych przeszli do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się Wadowicach Górnych 27 kwietnia 2019 roku