Cukiernia pod Amorem na spotkaniu DKK w Woli Mieleckiej

1 kwietnia 2019r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej. Tym razem omawialiśmy książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą”. Jest to kontynuacja bestsellerowej sagi o Gutowie, niezwykle lubianej  i cenionej przez czytelników.

Autorkę książki mieliśmy okazję poznać bliżej, była gościem naszej biblioteki w 2016 roku. W jej dorobku literackim znajdziemy również znany cykl „Fortuna i namiętności”, „Podróż do miasta świateł”, a także liczne książki dla młodzieży.

„Ciastko z wróżbą” to pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”. Poznajemy dalsze losy rodziny Hryciów, ale nie tylko. Są nowi bohaterowie i nowe wątki. Śledzimy losy  Moniki Grochowskiej-Adams, prawniczki z Nowego Jorku oraz Tessy Steinmeyer, właścicielki austriackiej firmy. Obie panie urodziły się i wychowały w Gutowie. Przyjaźniły się w dzieciństwie i młodości. Jednak ich drogi rozeszły się. Co je rozdzieliło? Zły los, zdrada? Dlaczego teraz, u schyłku życia, spotykają się w Gutowie? By wreszcie zamknąć dręczącą przeszłość? Wyrównać krzywdy?

Wiele pytań, wiele wątków, dwutorowa fabuła, retrospekcje sięgające wojennych czasów i wartka akcja, nie pozwalają oderwać się od książki. To nie jest tylko opowieść o skomplikowanej przeszłości rodziny uwikłanej w zawieruchę wojenną, zmagającej się z konfrontacją z teraźniejszością, ale również opowieść o niezabliźnionych ranach, jątrzących się zadrach czy niewyjaśnionych konfliktach. Jest to również historia o rodzących się uczuciach: miłości, przyjaźni, lojalności, wdzięczności czy zrozumieniu.

Nie wszystkie pytania znajdą odpowiedź w pierwszej części. Druga część sagi to „Dziedzictwo Hryciów”, dostępna już na rynku wydawniczym. W przygotowaniu trzecia część.

Wszystkim paniom z DKK książka przypadła do gustu i gorąco zachęcają do przeczytania lektury.

Justyna Ryczek – moderator DKK