Magicznie i lirycznie w Woli Mieleckiej

20 lutego 2019 roku Biblioteka Publiczna wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej gościła znaną mielecką poetkę Aleksandrę Pigułę. Autorka jest członkinią Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i pełni funkcję prezesa Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com


Swój pierwszy, debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Kropla” wydała w 2012 roku. W następnych latach ukazało się pięć kolejnych jej zbiorków poezji: „Dłonie”, „Skrzydła”, „Karuzela” - zbiorek przetłumaczony na język angielski oraz „Strofy na…”. W 2018 roku ukazał się zbiór liryków pt. „49 niedomówień” i sztuka teatralna „Kasetka szczęścia”. Wiersze z wymienionych tomików były drukowane na łamach almanachu „Zanurzeni w słowie”, „Poezji dzisiaj” nr 107 i 117, Mieleckich Rocznikach Literackich, w tygodniku „Angora”, „Głosie Tyczyna”, „Kurierze Błażowskim”, „Gazecie Kulturalnej”, miesięczniku, "Nasz Dom Rzeszów”, kwartalniku polskim „Krynica” wydawanym na Ukrainie, a także w gazecie polonijnej „Orzeł Biały” w USA.

Poetka swój dorobek literacki prezentowała również we Włoszech, gdzie przebywała na zaproszenie Duszpasterstwa Polaków w Rzymie.
Spotkanie z Aleksandrą Pigułą miało niezwykły charakter. We wiosennym już klimacie słuchacze mogli wznieść się ponad szarość codzienności na skrzydłach jej wierszy. Wierszy fascynujących, zadziwiających i magicznych. Utworów pełnych pasji, emocji, namiętności. Utworów o rzeczach małych i wielkich, o człowieku i o Bogu, o istocie i sensie życia. W poszczególnych strofach każdy mógł odnaleźć i odczytać siebie i dotrzeć do miejsca, przeznaczonego tylko dla niego.
Wiersze czytała autorka, poeci z Grupy Literackiej Słowo, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej z Woli Mieleckiej i Podleszan Wiktoria i Aleksandra Bal, Emilia Jemioło, Gabrysia Cisło.

Pani Aleksandra dała się poznać jako osoba niezwykle ciepła i otwarta. Poezja jest dla niej sposobem wyrażania siebie. Lubi dobre kino, muzykę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Prowadzi również autorski blog (poezjaoli.blogspot.com). Pisze teksty piosenek do muzyki Jana Robaka i Alka Berkowicza.
Za niezapomniane chwile, tomiki wierszy rozdane czytelnikom i podarowane bibliotece podziękowała poetce Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator DKK w Woli Mieleckiej.

W środowym spotkaniu uczestniczyli m.in. radny powiatu mieleckiego - Józef Smaczny, radny Gminy Mielec i wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski, prezes TMZM Janusz Chojecki, wiceprezes TMZM Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie GL „Słowo” Elżbieta Żuchowska- Pezda, Jan Stępień, członkowie DKK i czytelnicy biblioteki.

Justyna Ryczek