Dzień Seniora 2014 w Woli Mieleckiej

25 stycznia 2014 roku w Filii Ośrodka Domu Kultury w Woli Mieleckiej odbyło się Tradycyjne Spotkanie Noworoczne "Dzień Seniora".

 

Organizatorami spotkania byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, klub LKS "Start" Wola Mielecka oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Filia Wola Mielecka. Po raz 26 seniorzy i seniorki naszej miejscowości mieli okazję przy opłatku złożyć sobie życzenia oraz wspólnie kolędować.

 

Wszystkich przybyłych powitał sołtys Wiesław Soboń. Następnie ks Paweł Herudziński pobłogosław opłatki i zapropomawał aby po modlitwie błogosławieństwa wszyscy zebrani podali sobie ręce i utworzyli wspólny krąg, przy który odśpiewano kolędę.

 

Po życzeniach przed zgromadzoną publicznością z programem artystycznym wystąpili najmłodsi uczniowie Woli Mieleckiej, wychowankowie GOKiS-u, oraz Grupa wokalna Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Mieleckiej. Były wiersze, śpiewy, tańce, najmłodsi zagrali na gitarach, grupa muzyczno-wokalna tańczyła polki ludowe z regionu rzeszowskiego. Utworzona w 2012 roku Grupa wokalna Koła Gospodyń Wiejskich przy akompaniamencie Michała Witka wystąpiła z serokim repertuarem kolęd i pastorałek., oraz specjalnie dla zebranych seniorów piosenkę "Niech żyją nam seniorzy". Oklaski zebrała również pani Stanisława Bańka, członkini KGW recytująca wiersz "Skąd wiem że młodość i wszystko już było". Po części artystycznej przy zastawionym stole wspólnie śpiewano kolędydy, toczyły się rozmowy, wspomnienia.

 

Życzenia wszystkim zgromadzonym seniorom złożyli obecni na sali:
     Kazimierz Gacek - wójt Gminy Mielec
    Joanna Rębisz - doradca marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla
    Fryderyk Kapinos - radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego
    ks. Paweł Herudziński

    ks.Prałat Stanisław Jurek

Przekazali Seniorom wiele ciepłych słów, jak bardzo są ważni w społeczeństwie, jak ważna jest ich pomoc w życiu społecznym i kulturalnym miejscowości. Życzyli zdrowia, miłości, radości, pogody ducha i samych szczęśliwych dni.


 

 

Członkinie KGW dla wszystkich gości przygotowały smaczne, tradycyjne potrawy, ciasta i napoje z lampką wina włącznie.

Tradycyjnie jak co roku najstarsi seniorzy obecni na spotkaniu otrzymali wiązanki kwiatów z rąk wójta Gminy Mielec, sołtysa, przedstawicielek KGW i OSP. W tym roku przy śpiewie pozostałych seniorów "Niech żyją nam długie lata..." wiązanki kwiatów otrzymali Zofia Chodur i Józef Piłat.


Zobacz Film

Dzień Seniora 2014, Wola Mielecka 25-01-2014


Całość spotkania seniorów poprzedziła uroczysta Msza Święta w w Kaplicy pw. Bożej Opatrzności podczas której modlono się za seniorów i seniorki naszej miejscowości.

 

Zbigniew Wicherski


Fotorelacja z tegorocznego Dnia Seniora.  ZOBACZ


{morfeo 25}

 Zaproszenie

20.01.2014