Zaproszenie na Dożynki Gminy Mielec 2023

Tradycyjne święto plonów Gminy Mielec odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2023 roku na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Dla wszystkich którzy pojawią się na placu dożynkowym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym korowód dożynkowy, widowisko z przekazaniem chleba, konkurs wieńca dożynkowego, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez KGW, animacje dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki konne z KJ „Przedświt”, wystawę ptaków egzotycznych MSHKiPE.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się również występy artystyczne, które rozpocznie Kapela Ludowa i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”.

Następnie na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, a będzie nią NORBI wraz z zespołem. To doskonale znany artysta, który karierę rozpoczął w 1997 roku. Jego pierwszy singiel „Kobiety są gorące” od razu stał się hitem, a kolejne single udowodniły że debiut Norbiego okazał się trafiony, stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej „FRYDERYK” za najlepszą płytę taneczną oraz „DANCE MUSIC AWARDS” przyznawaną przez DJ-ów. Singiel „Nie zaczepiaj mnie” z drugiej płyty spowodował że NORBI zaśpiewał w Opolu i poprowadził jeden z koncertów tego festiwalu. Jesieni tego samego roku ukazał się utwór „Rozkołysz się”.

Na zakończenie tegorocznych Dożynek Gminy Mielec zaplanowano zabawę taneczną z zespołem „Rande-vous”. To pięcioro muzyków, którzy znaleźli sposób na to, aby stworzyć spójną i unikalną całość. Podczas wielu lat wspólnego grania odkryli i wypracowali swój nieszablonowy sposób traktowania muzyki.

Planowany program wydarzenia:
14:15 - Zbiórka grup wieńcowych przed Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie
14:30 - Msza Święta za szczęśliwie zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec
16:00 - Przejście korowodu dożynkowego na pole dożynkowe
16:15 - Rozpoczęcie  uroczystości  dożynkowych:
- powitanie gości
- widowisko obrzędowe z przekazaniem chleba Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Za Chleb Powszedni Składamy Dzięki” w wykonaniu Kapeli i ZPiT „Chorzelowiacy”
- występy artystyczne
17:30 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego
18:30 - Koncerty Gwiazdy Wieczoru „NORBI”
20:00 - Zabawa taneczna z Zespołem „Randez-Vous”
23:30 - Zakończenie

Podobne tematy:
- Dożynki Gminy Mielec Rydzów 2022 "Żeby chleba było dosyć"