Witają artyści z Woli Mieleckiej, Koncert Noworoczny 2023

9 stycznia 2023 roku w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej swoją twórczość prezentowali tancerze, instrumentaliści i wokaliści podczas „Koncertu Noworocznego 2023”. Lokalni artyści przedstawili program opierający się o popularne kolędy i pastorałki, ale nie zabrakło również utworów karnawałowych.link do galerii:https://wicherski1.blogspot.com

- Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. To okazja, aby pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Nie ma dogodniejszej okazji, aby zaprezentować Państwu kilkumiesięczny dorobek naszych grup artystycznych. Dla części z nich będzie to kolejna prezentacja sceniczna, jakich mają już za sobą wiele, lecz dziś zobaczymy i usłyszymy również debiutantów, dla których to niezwykle ważny dzień – tymi słowami koncert otworzył dyrektor SOKiS Damian Małek.

Jako pierwsi na scenie pojawili się gitarzyści z klas Rafała Panka, którzy kolędami i pastorałkami wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

Następnie zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowej Grupy Wokalnej prowadzeni przez Anetę Obarę.

Po nich swoje zdolności muzyczne prezentowali uczniowie gry na keyboardzie, których instruktorem jest Krzysztof Prucnal.

Udział w koncercie wziął również Chór Parafialny „Laudate deo” pod kierownictwem Małgorzaty Leśniak.
Po występie Chóru swoje umiejętności zaprezentowali  uczestnicy zajęć Rytmicznych oraz Małych Form Tanecznych prowadzeni przez Ewelinę Szymańską-Smoleń.

Przed wspólnym finałem na scenę wróciły uczestniczki zajęć Anety Obary z Młodzieżowej Grupy Wokalnej, a w finale zaprezentowali się wszyscy uczestnicy koncertu.

W wydarzeniu poza rodzinami i bliskimi artystów udział wzięli Wójt Gminy Józef Piątek oraz Radni Celina Szymańska oraz Zbigniew Wicherski oraz Mariusz Kawalec.

Wszyscy śpiewaliście i tańczyliście przecudnie. Nie ma słów, które mogłyby określić i wyrazić moją radość i wdzięczność, za to co tutaj zobaczyliśmy. W tym Nowym Roku chciałbym życzyć przede wszystkim dużo zdrowia, radości i zadowolenia. Żeby ten rok był dobry, ale będzie dobry wtedy, kiedy i my będziemy dobrzy. Od nas, naszego podejścia do ludzi i całego otoczenia będzie zależało to co tworzymy. Serdecznie dziękuję wszystkim artystom i ich rodzinom, pracownikom Ośrodka Kultury, instruktorom i opiekunom oraz chórowi. Jestem Wam niesamowicie wdzięczny, za to, że swoją twórczością i obecnością nas radujecie – zwrócił się do zebranych Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.link do galerii:https://wicherski1.blogspot.com


* Koncert Noworoczny Wola Mielecka 2023, Chór Parafialny „Laudate deo” część 1, 09.01.2023


Link do filmu: https://youtu.be/uiC9Msu-LP0
@wideo, montaż: ZBigniew Wicherski


* Koncert Noworoczny Wola Mielecka 2023, Chór Parafialny „Laudate deo” część 2, 09.01.2023


Link do filmu: https://youtu.be/OiGcaawNdxM
@wideo, montaż: ZBigniew Wicherski


Zaproszenie na Koncert Noworoczny
05-01-2023
Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na „Koncert Noworoczny”, podczas którego zaprezentują się grupy artystyczne działające w Woli Mieleckiej. Wydarzenie odbędzie się w Filii Ośrodka Kultury 8 stycznia 2023 roku o godzinie 16:30.
Nowy 2023 rok tancerze, instrumentaliści i wokaliści postanowili przywitać w artystycznym wydaniu. Specjalnie na tę okazję przygotowali okolicznościowy program będący zwieńczeniem ich dotychczasowej pracy twórczej, a także zapowiedzią dalszej działalności. W niedzielne popołudnie w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej usłyszeć będzie można  polskie kolędy i pastorałki, a także utwory karnawałowe i rozrywkowe. Nie zabraknie również pokazów tanecznych. Wstęp wolny.

Na scenie wystąpią:
Chór Parafialny „Laudate deo”
Dziecięca Grupa Wokalna
Małe Formy Taneczne
Młodzieżowa Grupa Wokalna
Uczestnicy Zajęć Rytmicznych
Uczniowie Gry Na Keyboardzie
Uczniowie Gry Na Gitarze