XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Woli Mieleckiej odbyły się zajęcia utrwalające tabliczkę mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty i jest atrakcyjna dla dzieci. Wychodząc z takiego założenia nauczycielki klas 1 – 3 zorganizowały dla dzieci rozrywki umysłowe, włączając się w akcję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.


Uczniowie klas pierwszych wykonywali konkurencje z mądrą sówką. Musieli przeliczać elementy, przeprowadzać sówki do ich przyjaciół pokonując labirynty, wyszukiwać zaginione listki i sówki, znajdywać zagubiony cień sowy. Na koniec przygotowywali słoje z przetworami na zimę, do których wkładali przetwory według instrukcji. Była zabawa, rywalizacja i przede wszystkim współpraca pomiędzy zespołami klasy Ia i Ib. Wspólna nauka integruje zespoły klasowe i tworzy miłą atmosferę do dalszej pracy. Zwycięzcami zostali wszyscy uczniowie i otrzymali w nagrodę mądre sówki, a cel aby zachęcać do nauki matematyki został osiągnięty.

Uczniowie klas trzecich utrwalali tabliczkę mnożenia w grach z kubeczkami ”Matematyczna piramida” „Nakryj wynik”. Zagrali też w ulubioną grę większości uczniów – BINGO. Młodsi koledzy z klasy drugiej obserwowali kolegów i dopingowali ich do wysiłku.

Odbył się wyścig ze znajomości tabliczki mnożenia. W ciągu 3 minut uczniowie musieli rozwiązać bezbłędnie jak najwięcej działań. W ten sposób zostali wyłonieni mistrzowie – eksperci tabliczki mnożenia klas trzecich. Zwycięzcami zostali: uczennice z klasy 3a: **Pola Adamarek i Oliwia Banaś **, z klasy 3b: Zuzia Ziółko, Jarek Leśniak i Marcel Lachowski.
Dzieci otrzymały symboliczne nagrody. Z organizacji takiego dnia płynie wiele korzyści dla uczniów: utrwalenie tabliczki mnożenia, nauka poprzez zabawę i niezapomniane emocje.

Uczniowie klas IV, V, VI, VII a, VII b, aby zdobyć tytuły MT Expertów musieli wykazać się tabliczką mnożenia na różnych poziomach trudności. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Od początku października uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia. Po udekorowaniu szkoły rozpoczęły się egzaminy. Uczestniczyli w zabawach, konkursach sprytnego liczenia, rozwiązywali rebusy i łamigłówki dotyczące tabliczki mnożenia. Wszyscy z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w całej akcji. Angażowali się w przygotowania, rywalizowali w konkursach łącząc zdobywanie ścisłej wiedzy z zabawą. Zostali nagrodzeni ocenami bardzo dobrymi i celującymi za swoją pracę.

Gratulujemy.