Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec 2020

Gmina Mielec: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Szydłowiec, Trześń, Wola Chorzelowska, Wola Mielecka, Złotniki. Biuletyn Informacyjny Gminy Mielec 2020 jest to bezpłatna publikacja, która w skrócie podsumowuje najważniejsze wydarzenia i inwestycje  2020  roku.

W tym roku przygotowywany był w niecodziennych  okolicznościach.  Epidemia  COVID-19  całkowicie zmieniła nasze życie, ograniczając nasze prawa i wolności, wymuszając dystans społeczny i rezygnację z bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Znacznie zmienił się też sposób działania nie tylko administracji, a więc samego urzędu, ale również całego naszego otoczenia.

Tym bardziej miło mi przedstawić Państwu całe gro działań, które udało się zrealizować dzięki wspólnym wysiłkom władz krajowych i lokalnych, mieszkańców, sołtysów, rad sołeckich i oczywiście Radnych  Gminy Mielec. Serdecznie dziękuję i czuję się zaszczycony Państwa aktywnym udziałem w kształtowaniu pozytywnego obrazu naszej Gminy. Co się zmieniło przez ten rok w gminie Mielec? Mieszkając tu, obcując na co dzień z tym, co się  wokół nas dzieje, wielu zachodzących zmian nie zauważamy, lub ich nie doceniamy.

Oddając w Państwa ręce ten biuletyn ufamy, że zobaczycie  Państwo,  że  te  zmiany  jednak  zachodzą.  Są to zmiany ewolucyjne, ale z każdą kolejną inwestycją, realizowaną często przy niewielkich środkach,  nasze  otoczenie  się  zmienia.  Nie  można zrobić wszystkiego w jednym czasie, ale ufam, że w każdym sołectwie daje się zauważyć pozytywny wpływ działań Gminy, wspieranej przez Rady Sołeckie i samych mieszkańców.

W  tym  trudnym  roku  padało  często  pytania: jaka naprawdę jest gmina Mielec? Co się w niej dzieje, jakie zmiany zachodzą i czy są to dobre zmiany? Głęboko wierzę, że odpowiedzi na te pytania dają pozytywny obraz naszej Gminy. Gmina Mielec to wielki potencjał ludzi tu mieszkających i pracujących. To potencjał i pomysłowość ludzi prowadzących własne firmy i zakłady pracy. Ludzi współpracujących z samorządem, ludzi otwartych na inicjatywy, wspierających różne formy przedsiębiorczości. Ludzi, którzy swoją codzienną i sumienną pracą dają głębokie świadectwo swojego zaangażowania. I przede wszystkim ludzi, którzy w tym trudny czasie potrafią być razem, wspierać się, wzajemnie sobie pomagać i działać ponad podziałami.

W tym roku w Biuletynie Informacyjnym Gminy Mielec podzielonym na działy zebraliśmy dla Państwa informacje na temat szeregu mniejszych i większych wykonanych inwestycji, oraz informacje na temat bezpieczeństwa, ochrony środowiska, działań oświatowych i kulturalnych oraz krótkie statystyki i podsumowanie działań zrealizowanych z udziałem środków z funduszy sołeckich.

Biorąc  pod  uwagę  determinację  w  działaniu i  ciężką  pracę,  oraz  cierpliwie,  konsekwentne i wytrwałe dążenie do postawionych sobie celów, wierzę że w Państwa oczach budujemy wizerunek Gminy stabilnej i przewidywalnej. Gminy, w której Gospodarz dba, zabiega i troszczy się. Gminy, w której można godnie pracować i godnie żyć. Dziękuje za kolejny rok wspólnej pracy. I zachęcam  do  podejmowania  kolejnych  wspólnych wyzwań. Wierzę, że kolejny rok będzie bezpieczniejszy i stabilniejszy dlatego spójrzmy odważnie w przyszłość. Przed nami nowe cele i nowe zadania. Przyszłość  Gminy Mielec jest w naszych rękach.

Wydawca: Urząd Gminy Mielec
ul. Głowackiego 5, 39-300 Mielec
Tel.: 17 7730590  
Fax: 17 7730591
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>>> pobierz wersję .pdf <<<

>>> pobierz wersję .pdf <<<