Dzień Seniora 2016 w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
23 stycznia 2016 r. w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej odbył się Dzień Seniora. Rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji seniorów,  w Kaplicy p.w. Bożej Opatrzności, po której uczestnicy zebrali się w Filii Ośrodka Kultury, by wspólnie miło spędzić czas oraz zobaczyć bogaty program artystyczny przygotowany dla seniorów.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez  prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Danutę Wiącek. Wspólna modlitwa, symboliczne łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pieśni biesiadnych, niekończące się rozmowy i wspomnienia, tradycyjne potrawy, owoce i napoje, tak przebiegło w bardzo miłej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości tegoroczne spotkanie z seniorami w Woli Mieleckiej.

Część artystyczną rozpoczęły kolędami i pastorałkami Grupy Wokalnej SGW pod kierunkiem Michała Witka. Następnie wystąpiły zespoły artystyczne działające w Filii: grupa tańca estradowego, grupa taneczno-ruchowa prowadzona przez Ewelinę Szymańską-Smoleń.

Seniorzy byli bardzo aktywni i to właśnie oni wiedli prym w rozpoczynaniu wspólnych śpiewów. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, najpierw przy akompaniamencie Tadeusza Wywrockiego, a potem pod przewodnictwem księdza prałata Stanisława Jurka.

Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich dla wszystkich gości przygotowały smaczne, tradycyjne potrawy, ciasta i napoje z lampką wina włącznie.

Uroczystym momentem spotkania były życzenia i kwiaty  wręczane obecnym na sali najstarszym seniorom Woli Mieleckiej. W tym roku byli to Zofia Chodur i Józef Baran. Dostojni seniorzy otrzymali bukiety kwiatów oraz życzenia zdrowia z rąk ks. Proboszcza Zbigniewa Smołkowicza, radnych, oraz członkiń Stowarzyszenia.

Tegoroczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Mielec  Józef Piątek,  przewodniczący Rady Gminy Mielec Jan Kołodziej, dyrektor GOPS Mielec Zofia Błach, dyrektor SOKiS Chorzelów Dorota Kieraś–Jędrychowska, dyrektor ZS Wola Mielecka Małgorzata Jastrząb, prezes OSP Wola Mielecka Mariola Kłoda, proboszcz parafii pw. Bożej Opatrzności ks. Zbigniew Smołkowicz, ksiądz prałat Stanisław Jurek z parafii św. Mateusza w Mielcu oraz przedstawiciele Rady sołeckiej.

Organizatorami 28 Dnia Seniora było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, SOKiS Filia w Woli Mieleckiej, Rada Sołecka oraz OSP Wola Mielecka.

Zbigniew Wicherski


fot.Zbigniew Wicherski

 Dzień seniora Wola Mielecka 2016, 23.01.2016
link do filmu: http://youtu.be/SpXxoezhf20
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski