Halowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Gminy Mielec

Halowe Igrzyska Gminy Mielec, puchar dla siatkarzy Woli Mieleckiej.
Wola Mielecka 28.02.2010

Puchar Halowych Igrzysk Gminy Mielec dla Podleszan, a Puchar Prezesa Honorowego Rady Gminnej LZS w Mielcu w piłce siatkowej wygrała Wola Mielecka 28 lutego 2010 roku w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej rozegrano Halowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Gminy Mielec. Mieszkańcy Gminy Mielec zapoczątkowali współzawodnictwo sportowe w 2010 roku. Organizatorem Igrzysk była Gmina Mielec i Rada Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W Igrzyskach rywalizowali reprezentanci siedmiu miejscowościach Gminy Mielec. Rozegrano turniej tenisa stołowego juniorów i seniorów, oraz kobiet, konkurencję rzutu lotką do tarczy (DART), rozgrywki w szachy i warcaby, oraz turniej piłki siatkowej.

W klasyfikacji ogólnej najwięcej punktów zdobyli mieszkańcy Podleszan i to oni wywalczyli Puchar Przewodniczącego Rady Gminnej LZS w Mielcu, który odebrali z rąk Krzysztofa Wieczerzaka. Zwycięzcy indywidualni w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy ufundowany przez Gminę Mielec. W igrzyskach uczestniczyło ponad 80 osób. Niestety w tym roku dla drużyn poszczególnych miejscowości nie przewidziano nawet dyplomów.

3. Ortyl Sławomir (Goleszów)

W ramach Halowych Igrzyska Sportowo-Rekreacyjnych Gminy Mielec rozegrano silnie obsadzony Turniej Piłki Siatkowej Gminy Mielec za 2010 rok. W tym roku w turnieju wzięło udział siedem drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy, grano do dwóch zwycięskich setów.

Zdobywcy pierwszych miejsc w swoich grupach spotkali się w meczu finałowym, który decydował, która drużyna otrzyma puchar turnieju. W finale Wola Mielecka po zaciętej walce pokonała Chorzelów 2-0 (w setach 25:21, 25:19) i zdobyła Puchar Prezesa Honorowego Rady Gminnej LZS w Mielcu. Młodzi siatkarze Woli Mieleckiej wystąpili w składzie: Łukasz Wicherski, Grzegorz Wicherski, Paweł Kubik, Sławomir Jaworski, Sławomir Dziekan, Jarosław Hyjek, Jacek Siembab, Krystian Bierzyński.