Automaty do gry i chrzczone paliwo w obrocie

Pracowali na stacji benzynowej, a dorabiali, okradając automaty do gry


W sobotę, 10 stycznia, policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy od tygodni okradali automaty do gry na stacji paliw w Woli Mieleckiej. Pracownik firmy, do której należą automaty do gry, 30 grudnia ub. r. zgłosił na policję, iż automaty od tygodni są przez kogoś okradane. Od września firma wciąż traciła i nie zmienił tego fakt, iż od urządzeń odsunięto serwisanta, którego podejrzewano, że z kradzieżami ma coś wspólnego. Nie było śladów włamania i trudno było określić czas i sposób, w jaki dokonywano kradzieży.

Złodziejska gra

Policjanci z Mielca podjęli decyzję o zastosowaniu pułapki na złodzieja. W automatach zastosowano elektroniczne urządzenie' monitorujące otwieranie automatu do gry. Równolegle zastosowano inne dodatkowe zabezpieczenia umożliwiające schwytanie złodzieja i czekano na rezultaty...

W sobotę, późnym wieczorem, urządzenie zamontowane na automatach uruchomiło alarm na komendzie. Policjanci, powiadomieni o otwarciu automatu, na gorącym uczynku zatrzymali dwóch kompletnie zaskoczonych sprawców. Okazali się nimi dwaj 23-letni mężczyźni, którzy od września ub. roku pracowali na stacji. Przez ten czas ukradli ok. 93 tys. zł. Do automatów mieli dostęp dzięki dorobionemu kluczowi. Jako pracownicy tej stacji nie mieli problemów z dostępem do maszyn. Podczas przesłuchania przyznali się do stawianych im zarzutów.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostają pod dozorem policji.

źródło: Gazeta Korso


Chrzczone paliwo w obrocie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikował wyniki badań jakości paliwa przeprowadzonego przez Inspekcję Handlową na wybranych stacjach benzynowych w Polsce. Oto lista stacji, na których stwierdzono obecność paliwa nie spełniającego wymagań rozporządzenia MGiP. (W nawiasie określono rodzaj paliwa, którego skład nie spełniał norm). Niestety na liście znalazła się Stacja paliw z Woli Mieleckiej.

Stacje paliw były kontrolowane w okresie od 14 stycznia do 30 listopada 2008 r.
Warto dodać, iż nieprawidłowości wykryte na wymienionych stacjach, często nie były ponownie stwierdzane przy drugiej kontroli.

Podkarpackie

Stacja Paliw ADAP Paweł Adamski,35-800 SANOK ul Królowej Bony 23 (ON)
Stacja Paliw FHU Ryszard Czajkowski, 37-610 NAROL - Jędrzejówka 132, ul. Targowa, pow. Lubaczowski (ON)
Stacja Paliw "MARPOL" Danuta Dull, 36-055 BRATKOWICE 306C (ON)
Stacja Paliw WW Dromech S.J. W. Wiśniewski, N. Wiśniewska 39-300 Wola Mielecka 158 (ON)

Nazwa i adres stacji

Stacja Paliw WW Dromech S.J. W. Wiśniewski, N. Wiśniewska 39-300 WOLA MIELECKA 158

L.p.

Data kontroli

Miejscowość

Wielkość parametru określona w wyniku przeprowadzonych badań laboratoryjnych ON

Wartość parametrów jakościowych paliwa (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 października 2005 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych) (Dz. U. Nr 216,poz. 1825 ze zm.)

1034

2008-09-23

WOLA MIELECKA

Tz=<40

TZ=pow.55

1035

2008-10-01

WOLA MIELECKA

Tz=<40

TZ=pow.55


więcej na www.uokik.gov.pl ,   www.hardtrucksite.pl