List w sprawie dróg i chodników do Starostwa Powiatu Mieleckiego

W imieniu mieszkańców Woli Mieleckiej zwracam się z prośbą o wybudowanie chodnika od strony granicy Wola Mielecka - Podleszany do granicy Wola Mielecka - Trzciana.

 

Wola Mielecka, 11.03.2009r


Starosta Powiatu Mieleckiego
Pan Andrzej Chrabąszcz


W imieniu mieszkańców Woli Mieleckiej zwracam się z prośbą o wybudowanie chodnika od strony granicy Wola Mielecka - Podleszany do granicy Wola Mielecka - Trzciana.

Nawierzchnia drogi Wola Mielecka od Podleszan do drogi wojewódzkiej jest w dobrym stanie, ale pas przy drodze jest katastrofalny: nieprzebrane rowy, przepusty pod drogą powiatową nieczyszczone od kilkunastu łat. Po ostatnich opadach woda przelewała się przez jezdnię co całkowicie uniemożliwiło piesze poruszanie się mieszkańców (dzieci do szkoły, dorośli po zakupy, do pracy, na przystanki autobusowe). Przestrogą niech będzie wypadek, gdzie samochód zatrzymał się na słupie elektrycznym w godzinach powrotu dzieci ze szkoły.

Odcinek istniejącego chodnika od krzyżówek do szkoły jest, ale nie spełnia żadnych procedur jako chodnik bezpieczny dla pieszych. Wystające płytki chodnikowe, studzienki telekomunikacyjne zawyżone o kilkanaście centymetrów. Tym z nazwy „chodnikiem" z przeszkodami poruszają się wszyscy mieszkańcy Woli Mieleckiej (do szkoły, ośrodka zdrowia, kaplicy, biblioteki, młodzież na zajęcia pozalekcyjne).

Ostatni odcinek drogi powiatowej to Wola Mielecka - szkoła do granicy Trzciany. Ten odcinek drogi jest najbardziej niebezpieczny, gdyż składa się on z łagodnych zakrętów i prostych odcinków na których kierowcy próbują szybkość swoich samochodów. Przykładem jest wypadek w godzinach rannych, gdzie kierowca chciał sprawdzić szybkość swojego samochodu, zatrzymując się na słupie elektrycznym i ogrodzeniu. Kilka minut wcześniej tą częścią jezdni poruszała się grupa dzieci idących do szkoły. Mogło dojść do tragedii. Im dalej w kierunku Trzciany tym coraz gorzej. Droga powiatowa rozchodzi się na dwie części. Pobocza rozjechane, przepusty pod jezdnią pozatykane, rowy nie obrane. Dziennie przejeżdża kilkaset samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników rolniczych. Mieszkańcy tej części Woli Mieleckiej chodzą na przystanki, po zakupy, do kaplicy, dzieci do szkoły. Wszyscy poruszają się drogą asfaltową. W naszej miejscowości są osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach, które chciałyby korzystać tak jak inni z ośrodka zdrowia czy nowo powstałej kaplicy.

W imieniu mieszkańców proszę Starostę Powiatu Mieleckiego jak i Wójta Gminy Mielec jako współfinansującego drogi i chodniki powiatowe o wybudowanie i wyremontowanie chodnika w Woli Mieleckiej, po którym będzie można poruszać się bezpiecznie.


Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.


Sołectwo Wola Mielecka
SOŁTYS
Gmina Mielec

Otrzymują:
- Starosta Powiatu Mieleckiego
- Wójt Gminy Mielec
- Przewodniczący Rady Gminy Mielec
- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej