Zawody strażackie OSP 2009 Gminy Mielec

Tegoroczne Gminne zawody sportowo - pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Mielec odbyły się 26.07.2009 roku na boisku sportowym w Woli Chorzelowskiej. Swoje reprezentacje w kategorii seniorów (mężczyzn) wystawiło dwanaście jednostki męskich OSP, oraz trzy jednostki kobiece.

 

OSP Wola Mielecka siódma
26-07-2009 Wola Chorzelowska

Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przystąpiono do rywalizacji. Pierwszą konkurencją zawodów była sztafeta pożarnicza, najpierw wystartowały drużyny kobiece, a następnie seniorzy, rywalizacja w tej dyscyplinie była bardzo wyrównana. Drugą konkurencją zawodów było rozwijanie linii bojowych, na przygotowanym stanowisku poszczególne jednostki OSP rywalizowały ze sobą osiągając coraz to lepsze czasy.

W ubiegłym roku zawody odbyły się w Chrząstowie, najlepsza była wówczas jednostka OSP z Książnic, w tym roku najszybsza była jednostka męska OSP ze Złotnik, która otrzymała dyplom, oraz puchar przechodni, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Trześń, a trzecie OSP Książnice, OSP Wola Mielecka zajęła siódme miejsce. Dyplomy i puchary dla jednostek druhów wręczali wójt Gminy Mielec Władysław Ochalik, oraz przewodniczący Rady Gminy Mielec Jan Kołodziej.


Galeria zdjęćPo raz pierwszy w historii w zawodach udział wzięły trzy drużyny kobiece, w poprzednich latach udział w zawodach brała kobieca jednostka OSP ze Złotnik, w tym roku dołączyły jednostki z Książnic i Woli Chorzelowskiej. Panie wzorowo pokazały swoje umiejętności, z werwą zmagały się z rozciąganiem węży , odpowiednim ich łączeniem, tak żeby woda popłynęła do określonych celów. Najsprawniej w sztafecie i ćwiczeniach bojowych zadania wykonały dziewczyny z OSP Złotniki, drugie miejsce przypadło OSP Książnice, a trzecie zdobyła OSP Wola Chorzelowska.

Każda z uczestniczek zawodów otrzymała czerwony dres na własność, staramy się docenić zaangażowanie dziewcząt w pracy jednostek OSP, traktując dresy jako formę zachęty dla kobiet. W ostatnim roku zostało wyremontowanych kilka motopomp, dlatego w porównaniu z ubiegłym rokiem nie było problemów z ich uruchamianiem, były niezawodne - powiedział inspektor OSP Cyprian Śliwa.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała piętnastoosobowa komisja sędziowska, skład której stanowili naczelnicy i prezesi OSP Gminy Mielec, sędzią głównym zawodów był st. kpt. Witold Strzępka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Dyplomy, puchary, nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla zwycięzców i poszczególnych jednostek OSP ufundował Urząd Gminy Mielec.

Podczas niedzielnych zmagań strażaków z terenu gminy Mielec uczestnikom zawodów dopingowała licznie zebrana publiczność z sąsiednich miejscowości. Zawody przebiegły sprawnie, Wola Chorzelowska jako gospodarz zawodów wzorowo przygotował teren zawodów.

 

Drużyny strażackie rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach:
1. Sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami
2. Ćwiczenia bojowe wraz z próba wodną.

Klasyfikacja końcowa zawodów w grupie A mężczyźni :
1. OSP Złotniki - 109 pkt.
2. OSP Trześń - 113 pkt.
3. OSP Książnice - 119 pkt.
4. OSP Chorzelów - 120 pkt.
5. OSP Chrząstów - 125 pkt.
6. OSP Podleszany -129 pkt.
7. OSP Wola Mielecka - 130 pkt.
8. OSP Rzędzianowice II -134 pkt.
9. OSP Goleszów            - 135 pkt.
10. OSP Rzędzianowice I - 139 pkt.

Klasyfikacja końcowa w grupie C – kobiety

1. OSP Złotniki - 118 pkt.
2. OSP Książnice - 124 pkt.
3. OSP Wola Chorzelowska - 131 pkt.