Nowy stadion w Chorzelowie, modernizacja stadionu w Woli Mieleckiej

Nowy obiekt sportowy w gminie Mielec
Po długich latach oczekiwań ruszają prace nad budową bazy sportowo – rekreacyjnej Gminy Mielec.Nowy kompleks sportowo - rekreacyjny powstanie wreszcie w Chorzelowie.

Nastąpi również modernizacja stadionu w Woli Mieleckiej oraz budowa ośrodka wypoczynkowego w Podleszanach.

Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia.

Jak mówi wójt – Władysław Ochalik - proces własnościowy, dokumentacyjny trwał bardzo długo. W tej chwili nie ma już odwrotu, jest działka, lokalizacja, dokumentacja – dodaje.

W styczniu ruszy procedura przetargowa na budowę kompleksu sportowego w Chorzelowie. Będzie nowa płyta boiska, parkingi, trybuny. Kompleks będzie znajdował się między Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a Zespołem Szkół. Z powodu bliskości drogi, obiekt będzie ogrodzony czterometrowym ogrodzeniem – zaznaczył Ochalik.

Zagwarantował również, że obiekt będzie w pełni wykorzystany.

Na budowę stadionu sportowego w Chorzelowie wraz zapleczem, modernizację stadionu w Woli Mieleckiej i ośrodka sportowego w Podleszanach przeznaczone zostanie 4 miliony 400 tysięcy złotych, w tym unijna dotacja.