LSO Wola Mielecka w Pieninach

W dniu 11 czerwca 2011 roku z parafii w Woli Mieleckiej wyruszyła 50-sięcio osobowa grupa dzieci i młodzieży zrzeszonej w LSO, na wycieczkę w Pieniny.


Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, udało się nam zrealizować zaplanowana trasę, tj. przejść przez jeden z najpiękniejszych zakątków naszej Polski, czyli przez Wąwóz Homole, po czym przejść malowniczą trasą prowadzącą pod najwyższy szczyt Pienin - Wysoką (1050 m.n.p.m.), a następnie stamtąd już "z górki" zejść na Palenicę. Na szczycie Palenicy zabawiliśmy kilkadziesiąt minut, aby odpocząć i móc już komfortowo dostać się do Szczawnicy zjeżdżając wyciągiem.

Jak wspomniałem, pogoda nie była dla nas łaskawa. Wiatr, lekka mżawka i chłód były naszym przeciwnikiem przez połowę trasy, którą przeszliśmy w całości w ok. 5,5 godziny. Jednak za połową naszej drogi niebo się rozpogodziło, a wraz z nim nasze buzie. Pomimo to, pozostało rozmiękłe podłoże pod naszymi nogami, co prowadziło do wielu zabawnych sytuacji (zabawnych zwłaszcza dla widzów:)), kiedy raz po raz ktoś wpadał w poślizg i lądował w błocie.

Myślę, że nawet złe warunki pogodowe nie przesłoniły nam pięknych widoków, a i trud zmęczonych nóg nie był zbyt wygórowaną ceną za te wspaniałe przeżycia estetyczne i przygodowe.

Składam serdeczne "Bóg zapłać!", Paniom, które pełniły role opiekunek na wycieczce.

ks. Paweł Herudziński