Pieniny i Czerwony Klasztor na Słowacji.Parafialna wycieczka młodzieży

12 czerwca 2010 roku z Parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej wyjechała grupa dzieci i młodzieży na wycieczkę zorganizowaną przez ks. Wikariusza Pawła.

Parafialna wycieczka młodzieży

Celem podróży były piękne Pieniny i szlak przełomem Dunajca w kierunku Czerwonego Klasztoru na Słowacji.
Mimo wielkiego upału wszyscy dotarli do celu, choć przygód ( z braku kondycji u niektórych uczestników nie brakowało). Wielką atrakcją był sam niebieski szlak wiodący przez góry i lasy ku Klasztorowi, ale i sam Czerwony Klasztor zrobił wielkie wrażenie na dzieciach i młodzieży.

Czerwony Klasztor to budowla z XIV wieku, miejsce pobytu do XVIII wieku Kamedułów i Kartuzów – zakonników o najsurowszej regule zakonnej na świecie. Zakony te charakteryzują się niezwykłą surowością w codziennym życiu, skupiającym się wokół Benedyktyńskiej maksymy: „ora et labora”, co tłumaczymy: „módl się i pracuj”.

Był też czas na odpoczynek podczas męczącej wędrówki, a także na „Fast ford” i lody w Krościenku. W wycieczce uczestniczył pełny autokar, czyli 53 osoby. Wyrażamy wdzięczność naszym paniom opiekunkom i siostrze Klemensie, które czuwały nad bezpieczeństwem naszych pociech.

Zdjęcia z wycieczki