Wizyta Ks. Biskupa Wiktora Skworca w budującej się kaplicy

10 grudnia 2007 w Bazylice pw. Św. Mateusza w Mielcu odbyło się pod przewodnictwem ks. Bp Wiktora Skworca Nabożeństwo Słowa Bożego z udziałem przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń katolickich działających na terenie siedmiu sąsiednich dekanatów . Po skończonej celebrze i kolacji ks. Biskup zapragnął zobaczyć budującą się kaplicę i część plebani w Woli Mieleckiej.


od lewej: ks. prałat Stanisław Jurek, ks. Bp Wiktor Skworc, ks. Zbigniew Smołkowicz


Po obejrzeniu kaplicy był pełen podziwu dla rozmachu prowadzonej inwestycji oraz chęci odprawienia w kaplicy pierwszej Mszy św. w czasie Pasterki . Żałował bardzo, że nie będzie mógł być z nami na Pasterce , gdyż już rok wcześniej obiecał ją celebrować w nowopowstającej parafii w Starym Sączu. Widząc naszą determinację, kierując się także moimi sugestiami, obiecał przybyć do nas po wakacjach w 2008 roku . Gdy zdążymy do tego czasu z wykończeniem budynku wewnątrz , być może będzie to początek nowej parafii, lub rektoratu.

Na koniec wizyty ks. Biskup po modlitwie do Matki Bożej udzielił błogosławieństwa dla ks. Zbigniewa, budowniczych, ofiarodawców i powstającej Kaplicy.


Pasterka Anno Domini 2007 będzie celebrowana w nowej kaplicy przez ks. Dr Piotra Bajora naszego rodaka i ks. Zbigniewa Smołkowicza 24 XII o godz.24:00.
Ofiary składane na tacę w czasie Pasterki i w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9:15 pragniemy przeznaczyć na uposażenie wnętrza kaplicy.


Zdjęcia z wizyty