Statystyka Parafii za rok 2013 (2)

Kochani wielu ludziom wydaję się, że większość spraw w ich życiu to tylko przypadek, taki traf. Ale kiedy wierzymy w Bożą Opatrzność i w to, że ona ogarnia absolutnie wszystko, wówczas przyjmujemy każde zdarzenie jako wiadomość Boga dla nas. I widzimy wówczas, że Bóg z góry wszystko dla nas przygotował.


W minionym roku w naszej rodzinie parafialnej chrzest święty otrzymało 21 dzieci. 8 dziewczynek i 13 chłopców.
Sakrament bierzmowania otrzymało 28 młodych chłopców i dziewcząt.

W Sakramencie małżeństwa ślubowało sobie dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską 10 par młodych ludzi. Regularnie we mszach świętych niedzielnych i świątecznych uczestniczyło około 1000 naszych parafian, którzy przystępując do stołu Pańskiego przyjęli 48 000 Komunii świętych.

 

Z naszej wspólnoty, która na obecną chwilę liczy około 2050 wiernych.

Pan Bóg w minionym roku odwołał do Siebie 8 osób, 6 kobiet i 2 mężczyzn. Mamy nadzieję, że byli przygotowani na spotkanie z Panem.

Kochani ! Dziękujemy Bożej Opatrzności wreszcie za to co udało nam się wykonać w minionym roku także w wymiarze materialnym gdy chodzi o budowę nowej świątyni. Mimo początkowych trudności ze znalezieniem firmy wykonaliśmy ogromną pracę związaną z zaszalowaniem, za zbrojeniem oraz zabetonowaniem dźwigarów i sklepienia kościoła. Wykonana także została elewacja z cegły klinkierowej frontowej ściany kościoła na wysokość  11 metrów. 

 Koszt wykonanych robót i utrzymania kaplicy wyniósł  minionym roku 565 930 złotych. Dzięki waszej ofiarności a także ofiarności parafii partnerskich i indywidualnych ofiarodawców udało nam się uzbierać 470 210 zł. Rok kończymy na minusie w wysokości 95 720 zł., ale szczęśliwi że zaplanowane prace wykonaliśmy  z  Bożą i ludzką pomocą.

  Jeszcze raz dziękujemy za waszą ofiarność. Niech Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom hojnością, która nie ma granic.