Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów

Dwaj ministranci z naszej parafii Mateusz i Szymon Sypek uczestniczyli w Szachowych Mistrzostwach Polski Ministrantów, reprezentując parafię p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. Turniej odbył się 23.listopada 2013 roku w Starachowicach.

Prowadzona była klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Nasi szachiści spisali się znakomicie w klasyfikacji indywidualnej dla zawodników od VIII do III kategorii, Mateusz zajął piąte miejsce z dorobkiem 6,0 pkt. , a Szymon miejsce siódme uzyskując 5,5 pkt.

Drużynowo pomimo niepełnego składu (komplet składy 4-osobowe), dzięki dobrej postawie Mateusza i Szymona, parafia p. w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej zajęła ósme miejsce na 30 sklasyfikowanych drużyn.

Organizatorem mistrzostw była parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba w Starachowicach. W jubileuszowych zawodach wystartowało rekordowa liczba 122 zawodników z 43 parafii z 14 diecezji. Najwięcej parafii przybyło z Diecezji Radomskiej -  13, Archidiecezji Krakowskiej - 7, Diecezji Sandomierskiej i Diecezji Tarnowskiej - 4 oraz Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej - 3.