Zmiany godzin urzędowania w Gminie Mielec

Do tej pory urząd Gminy Mielec załatwiał sprawy mieszkańców w godzinach 7.30-15.30. Od maja Urząd Gminy Mielec będzie otwarty dla mieszkańców w poniedziałki do godziny 17.00. To nie jedyna zmiana, Wójt Gminy Mielec wprowadził w urzędzie Kodeks Etyki.

Kodeks Etyki
- Urząd przyjazny mieszkańcom to był jeden z moich głównych celów o których mówiłem w kampanii. Dlatego tez poza zmianą godzin pracy czy nową stroną internetową wprowadziłem również kodeks etyki dla urzędników. Chcę aby urząd był w pełni przejrzysty i transparentny, chcę wykluczyć jakiekolwiek sytuacje które budziłyby wątpliwości co do uczciwości i fachowości urzędników. Ponadto to Gmina jest dla mieszkańców a nie odwrotnie, dlatego w nowym zarządzeniu jasno określam moim pracownikom zasady obsługi mieszkańców. Kompetencja, bezstronność, uprzejmość, to filary na których opiera się kodeks etyki dla urzędników Gminy Mielec - mówi Kazimierz Gacek.

Jak mówi Wójt zmiana godzin pracy jest efektem próśb mieszkańców. W najbliższym czasie urząd czekają kolejne poważne zmiany.
W połowie roku wejdzie w życie nowy regulamin organizacyjny w urzędzie który będzie miał za zadanie zdynamizować działania zwłaszcza w obszarze inwestycji, gospodarki komunalnej, pozwoleń na budowę czy oświaty.


Gmina Mielec stworzy atrakcyjne miejsca pracy?, Projekt „Spółdzielnie socjalne szansą na rozwój”
28-04-2011

Gmina Mielec złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Spółdzielnie socjalne szansą na rozwój”.

Jak mówi Wójt Kazimierz Gacek, gmina chce maksymalnie wykorzystać możliwości pozyskania środków unijnych.
- Przygotowaliśmy, przy współpracy ekspertów z PWSZ w Legnicy i Uniwersytetu Wrocławskiego zupełnie nowatorski projekt która zakłada sfinansowanie grupie mieszkańców Gminy możliwości założenia spółdzielni socjalnych.

W ramach projektu z grupy 50 osób będziemy chcieli wyłonić 32 osoby które dostaną po 20 tys. zŁ na rozpoczęcie działalności oraz wsparcie pomostowe (wynagrodzenie) przez okres od 6 do 12 miesięcy. Łączna kwota o którą wnioskujemy to ponad 2 mln złotych. Liczymy że, projekt zostanie przychylnie oceniony i za kilka miesięcy rozpoczniemy jego realizację – przekazuje wójt Gacek.

Pomysłem dla przyszłych spółdzielców są zarówno usługi komunalne, jak też catering czy usługi opiekunów socjalnych. Spółdzielnia miałaby również profesjonalnego managera który zajmowałby się kierowaniem jej pracami, pozyskiwaniem zleceń. Ciekawym pomysłem jest również uruchomienie projektu „Niania” , w ramach którego jak zakłada włodarz Gminy młodzi rodzice będą mogli uzyskać opiekunkę do dziecka zarówno na stałe jak też na krótki okres np. kilka godzin. Taka opiekunka byłaby profesjonalnie przygotowana i monitorowana.

Gmina liczy że, przy tak dużym poziomie bezrobocia, pozyskanie funduszy unijnych na ten cel pomoże w istotny sposób mieszkańcom gminy.


Oficjalna strona programu - Spółdzielnia socjalna szansą na lepsze