I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Mielec

14 grudnia 2014r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Chorzelowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Mielec. Organizatorem turnieju był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie oraz KTT „Takt”.

O godz. 10.00 wszystkich zebranych tancerzy powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Chorzelowie Dorota Kieraś- Jędrychowska, która jednocześnie otworzyła turniej. Prowadzącym turniej a zarazem kierownikiem turnieju był Mariusz Sosiński - trener i opiekun KTT „Takt” Chorzelów.

 

Pary turniejowe prezentowały się  w III blokach tanecznych. I blok to kategorie: Rekreacja 8-9 G,Rekreacja 8-9 F, Rekreacja 10-11 F, 10-11 D ,12-13 D, 14-15 E Blok II - Rekreacja 10-11 G, Rekreacja 12-13 F,12-13 E, 14-15 D,14-15 C Standard,14-15 C LatinBlok III - Pow. 15 E, Pow. 15 D , Pow. 15 C Standard, Pow. 15 C Latin , Pow. 15 B Standard, Pow. 15 B Latin, Pow. 45 E+D Standard, Pow. 45 E+D Latin.

 

 

Łącznie w turnieju uczestniczyło 135 par z 41 szkół tańca z całej Polski ( m.in.Krakowa, Warszawy, Częstochowy, Lublina, Nowego Sącza, Dębicy).

 

Sędzia głównym turnieju był Janusz Biały  z Krakowa, ponadto pary turniejowe oceniali:

Ada Wantuch – Kraków, Andrzej  Orszulak – Krosno, Anna Bocian–Świdnik, Tomasz Reindl - Warszawa, Małgorzata Dziedziczak – Kielce,Piotr Kwaśniak  -  Rzeszów.Sędziowie skrutinerzy - Mieczysław Kowalski - Krosno oraz Dawid Sasor - Chorzelów. Muzyką kierował Dariusz Ćwik - Studio "Klasa".

Puchary za pierwsze miejsca, medale dla miejsc I-III, dyplomu za m-ca IV-VI oraz nagrody rzeczowe wręczali Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, wicestarosta Maria Napieracz, dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosława Wydro, dyrektor SOKiS Chorzelów - Dorota Kieraś – Jędrychowska.

Puchary za I miejsca otrzymali: Sobala Marek, Selwa Karolina - AT MICZAŁOWSCY – Rzeszów, Dziewulski Jakub, Paralusz Roksana - TAKT – Chełm, Nenutil Maciej, Bodzioch Wiktoria   SAMBA – Tarnobrzeg, Szczepaniak Jakub, Tomczak Sandra  - UKS-SMS – Łódź, Kluch Patryk, Chocyk Wiktoria - ZAMEK – Lublin,Wiciński Jakub, Żukowska Paulina   ZAMEK – Lublin,Kud Damian, Łysikowska Karolina -  GRACJA - Krosno , Ortwein Rafał, Smoleń Alicja - BAWINEK – Kraków, Jasiewicz Karol, Wilk Klaudia - AKSEL - Rzeszów , Nowosiad Tomasz, Miłek Magdalena -  STYL – Kraków, Wójcik Piotr, Kubicka Ewelina   - STYL – Kraków, Pasterz Paweł, Poźniak Gabriela  - DŻET - Rzeszów-Boguchwała, Kocój Maciej, Kuźniak Kamila  - GASIEK – Rzeszów, Ciebień Adam, Bijak Bożena -  GAMA – Rzeszów,Such Zbigniew, Czarnecka-Such Joanna - AKSEL - Rzeszów.

Miejsca par turniejowych KTT „Takt” -  w kategorii 10-11 F Kłoda Kacper, Bara Oliwia -m-ce 11,
w kategorii 12-13 E- 6 - Krempa Paweł, Niziołek Natalia – m-ce 6, w kategorii 10-11D - Rybka Konrad, Sosińska Julia.



Niezwykłym wydarzeniem był pokaz tanecznych 120 najmłodszych tancerzy z Podleszan, Mielca i Chorzelowa, którzy wypełnili parkiet niemal  do ostatniego wolnego miejsca.

I OTTT o Puchar Wójta Gminy Mielec oprócz wymienionych wyżej przedstawicieli władz swoją obecnością zaszczycili :

Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba, przedstawiciele Starostwa Powiatowego Mielcu, radni Gminy Mielec, dyrektorzy szkół z terenu gminy Mielec.


SZKOŁY TAŃCA BIORĄCE UDZIAŁ W TURNIEJU  ->> RAZEM 135 PAR

1 AKADEMIA TAŃCA - Warszawa 1

2 AKSEL - Rzeszów 14

3 ArtDance - Kraków 2

4 AT MICZAŁOWSCY - Rzeszów 3

5 AXIS - Nowy Sącz 3

6 BAWINEK - Kraków 5

7 CENTRUM TAŃCA - Radom 1

8 CLASSIC Tuchów 2

9 DUET - Warszawa 1

10 DŻET - Rzeszów-Boguchwała 3

11 ELIDA - Mielec 2

12 ELITA - Kraków 1

13 EMiKa Pałac Młodzieży - T 1

14 GALA - Mielec 10

15 GAMA - Rzeszów 2

16 GASIEK - Rzeszów 3

17 GOLDEN DANCE - Przemyśl 8

18 GRACJA - Krosno 7

19 JUST DANCE - Stalowa Wola 3

20 KICK - Kielce 1

21 KLASA - Tarnów 6

22 KLIMAT-DANCE - Skarżysko- 1

23 LIDER - Lublin 2

24 MERENGUE - Stalowa Wola 4

25 M-TEAM - Kraków 1

26 NOWY STYL - Bielsko-Biała 2

27 PODKARPACIE - Jasło 1

28 SAMBA - Tarnobrzeg 16

29 SIGNUM DANCE - Hyżne 1

30 SKT PASJA - Kraków 3

31 ST DOBROWOLSCY - Częstoch 1

32 STREFA TAŃCA - Warszawa 1

33 STTS Kraków 1

34 STYL - Kraków 5

35 TAKT - Chełm 2

36 TAKT - Chorzelów 3

37 TAKT - Jarosław 4

38 TWIST - Ostrowiec Św. 1

39 UKS-SMS - Łódź 1

40 ZAMEK - Lublin 5

41 ZŁOTA PARA - Dębica 2

Miejsce: 11 Kłoda Kacper, Bara Oliwia KL. 10-11 LAT KL F TAKT – Chorzelów

Miejsce: 6 Krempa Paweł, Niziołek Natalia KL. 12-13 LAT KL E TAKT – Chorzelów

Miejsce: 3 Rybka Konrad, Sosińska Julia KL. 10-11 LAT KL. D TAKT - Chorzelów

 

Puchary za 1 miejsca

1 Sobala Marek, Selwa Karolina AT MICZAŁOWSCY – Rzeszów

1 Dziewulski Jakub, Paralusz Roksana TAKT - Chełm

1 Nenutil Maciej, Bodzioch Wiktoria SAMBA - Tarnobrzeg

1 Szczepaniak Jakub, Tomczak Sandra UKS-SMS - Łódź

1 Kluch Patryk, Chocyk Wiktoria ZAMEK - Lublin

1 Wiciński Jakub, Żukowska Paulina ZAMEK - Lublin

1 Kud Damian, Łysikowska Karolina GRACJA - Krosno

1 Ortwein Rafał, Smoleń Alicja BAWINEK - Kraków

1 Jasiewicz Karol, Wilk Klaudia AKSEL - Rzeszów

1 Nowosiad Tomasz, Miłek Magdalena STYL - Kraków

1 Wójcik Piotr, Kubicka Ewelina STYL - Kraków

1 Pasterz Paweł, Poźniak Gabriela DŻET - Rzeszów-Boguchwała Polska

1 Kocój Maciej, Kuźniak Kamila GASIEK - Rzeszów

1 Ciebień Adam, Bijak Bożena GAMA - Rzeszów

1 Such Zbigniew, Czarnecka-Such Joanna AKSEL - Rzeszów

https://www.facebook.com/wolamielecka/