XI Tydzień Bibliotek, pod hasłem Czytanie łączy pokolenia

W środę 14 maja 2014 roku w Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej odbyło się spotkanie miłośników dobrej książki. Przebiegało w duchu idei tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek ,,Czytanie łączy pokolenia”.


Była to okazja, by w miłej, domowej atmosferze podzielić się z innymi osobistymi wrażeniami i refleksjami na temat przeczytanych lektur. Była to również okazja do zapoznania się z nowościami bibliotecznymi i książkami polecanymi przez bibliotekarza.

Ogromną popularnością wśród czytelników naszej biblioteki cieszy się seria Gorzka Czekolada wydawnictwa Media Rodzina, na którą składają się następujące tytuły: Śnieżka musi umrzeć, Przyjaciele po grób, Głębokie rany.
Mamy nadzieję, że spotkanie było ucztą dla ducha dla wszystkich sympatyków dobrej książki!


{morfeo 40}


XI Tydzień Bibliotek
8  maja 2014 roku rozpoczął się XI Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”. Program obchodów tych wyjątkowych dni został przygotowany pod kątem popularyzacji czytelnictwa i książki.

I tak, w piątek 9 maja odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. W Filii Bibliotecznej w Woli Mieleckiej gościła grupa uczniów II klasy Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej wraz z wychowawcą panią Sabiną Dziekan. Dzieci zapoznały się z ideą Tygodnia Bibliotek, z nowościami książkowymi. Wysłuchały opowiadania Ewy Musiorowskiej pt. ‘’Niezwykłe spotkanie z Jezusem”. Wybór tej lektury nie był przypadkowy, bowiem dzieci już w niedzielę przystępowały do I Komunii Świętej.


Uczniowie wzięli również udział w mini quizie literackim i rozwiązywali wesołe zagadki. Nie zabrakło wesołych wierszy , czytanych przez wychowawczynię i bibliotekarkę i oczywiście rozmaitych słodkości!

 


Tydzień Bibliotek w Filiach Bibliotecznych Gminy Mielec

08,05,2013

 

,,Czytanie łączy pokolenia” – pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczny XI Tydzień Bibliotek w dniach 8-15 maja 2014 roku. Ta ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ma na celu promocję czytelnictwa i popularyzację bibliotek w kręgach naszego społeczeństwa jako niezbędnego elementu rozwoju intelektualnego i kulturalnego.

 

Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje do Jubileuszu ,,650 lat w służbie książki”, przypadającego w tym roku oraz do Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2014-2020, ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

8-15 maja będzie czasem wzmożonych działań bibliotekarzy, promujących literaturę i książkę, a biblioteki staną się miejscem realizacji wielu niezwykłych inspiracji i pomysłów.

Tradycyjnie, jak co roku do akcji włączają się Filie Biblioteczne SOKiS Chorzelów, przygotowując dla swych czytelników wiele ciekawych i atrakcyjnych imprez: konkursy, quizy, warsztaty dla dzieci, niezapomniane spotkania i wystawy. Ta bogata oferta kulturalna skierowana jest do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Tygodnia Bibliotek i do wspólnej zabawy!

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej
9 maja - ,,W krainie bajek”- czytanie dla najmłodszych oraz mini quiz literacki.
12 maja - ,,Złap byka za rogi” – ortograficzna corrida dla gimnazjalistów.
14 maja - Spotkanie Miłośników Dobrej Książki, połączone z prezentacją nowości bibliotecznych.

Filia Biblioteczna w Chorzelowie
8-15 maja - Kiermasz używanej książki.
14 maja - ,,Na ludową nutkę”- warsztaty dla dzieci (wykonywanie ilustracji, wycinanek oraz czytanie      utworów Wandy Chotomskiej).
15 maja - Wielopokoleniowe spotkanie z czytelnikami biblioteki.

Filia Biblioteczna w Podleszanach
8 maja - ,,Czytała babcia, czytała mama, czytasz Ty?”- spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Podleszanach ( zagadki literackie, quizy dla dzieci).
13 maja - ,,Witajcie w królestwie bajek” - spotkanie z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola w Podleszanach.
15 maja - ,,Bajka dla malucha” – spotkanie z uczniami klasy ,,O” – głośne czytanie bajek, zagadki dotyczące postaci bajkowych.

Filia Biblioteczna w Rzędzianowicach
8-15 maja – Wystawa pt. ,,Różne oblicza książki”.
8 maja - ,,Zostań mistrzem pięknego czytania”- konkurs dla dzieci od 8-9 lat.
12 maja - ,, Czy jesteś dziecinny” – quiz Kuby i Buby dla 10-latków
15 maja - ,,Międzypokoleniowe czytanie” – impreza integracyjna dla dziadków, rodziców i dzieci - wspólne czytanie wierszy poetów polskich.

Filia Biblioteczna w Trześni
8-15 maja- ,,Nasza biblioteka Ciebie czeka, przyjdź, nie zwlekaj” – cykl spotkań czytelniczych, popularyzujących książkę i czytelnictwo.
W godz. 11:00 – 12:00 – czytanie dla najmłodszych przez dorosłych i młodzież.

Filia Biblioteczna w Złotnikach
9 maja - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mały ilustrator” i wręczenie nagród. Wystawka prac plastycznych dzieci.
12 maja - IV Maraton Czytania.
14 maja - Spotkanie autorskie z kronikarzem Złotnik - Edmundem Maziarzem.

Justyna Ryczek


 

https://www.facebook.com/wolamielecka/