Wybory samorządowe 2018

21 października 2018 roku w pierwszej turze wybrano 1630 prezydentów, wójtów i burmistrzów.  Frekwencja wyniosła 54,96 proc. i była rekordowa.
W niedzielę 4 listopada 2018 roku do otwartych o godz. 7 lokali wyborczych ponownie udają się mieszkańcy 649 miast i gmin.

Wybory do Rady Gminy Mielec

 

Adres

Uprawnionych Głosów oddanych Frekwencja
1 Zespół Szkół w Trześni, 87 Trześń 1 554 836 53.80%
2 SOKiS Gminy Mielec z/s w Chorzelowie, 307 2 274 1 197 52.64%
3 Szkoła Podstawowa w Chrząstowie, 156 589 319 54.16%
4 Szkoła Podstawowa w Książnicach, 91 912 534 58.55%
5 Zespół Szkół w Podleszanach, 127 1 407 725 51.53%
6 Zespół Szkół w Woli Mieleckiej, 406 1 706 891 52.23%
7 Szkoła Podstawowa w Rzędzianowicach, 175 A 1 087 547 50.32%
8 Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach, 61 829 469 56.57%
9 Szkoła Podstawowa w Rydzowie, 33 287 166 57.84%


Kto wójtem, kto radnym - wyniki wyborów w gminach powiatu mieleckiego.
Listy nowy rad gmin w powiecie mieleckim oraz nazwiska nowych wójtów. W przypadku dwóch gmin do wyboru wójta niezbędne będzie przeprowadzenie drugiej tury.

Wójtem w gminie Mielec został Józef Piątek
Radni Gminy Mielec:
- Jerzy Krawczyk
- Stanisław Głaz
- Damian Zalot
- Piotr Gamracy
- Ryszard Szostak
- Bogdan Cygan
- Edward Soboń
- Wojciech Zaręba
- Helena Krówka
- Andrzej Klich
- Celina Szymańska
- Krzysztof Dziekan
- Zbigniew Wicherski
- Mariusz Kawalec
- Zofia Załucka

Burmistrzem Przecławia została Renata Siembab
Radni Miasta Przecław:
- Paweł Furman
- Sławomir Feląg
- Joanna Kwaśniowska
- Monika Skowrońska-Ziomek
- Stanisław Moździoch
- Piotr Rusin
- Anna Szlachetka
- Karol Białek
- Tadeusz Kudła
- Andrzej Wójcik
- Eugeniusz Pleban
- Karolina Ziółkowska
- Stanisław Leski
- Zbigniew Jurek
- Marek Kocoł

Burmistrzem Radomyśla Wielkiego został Józef Rybiński
Radni Miasta Radomyśl Wielki:
- Andrzej Szczurek
- Tomasz Kilian
- Andrzej Jarosz
- Jan Kilian
- Jan Miękoś
- Marian Dziekan
- Andrzej Węgrzyn
- Stanisław Stec
- Małgorzata Baran
- Dorota Golec
- Jan Drąg
- Andrzej Jasina
- Ferdynand Ryba
- Janusz Skrzyniarz
- Mateusz Gawryś

Wójtem Gminy Wadowice Górne został Michał Deptuła
Radni Gminy Wadowice Górne:
- Andrzej Pawlicki
- Dawid Węgrzyn
- Krzysztof Maciejak
- Mirosław Ogara
- Ewa Łachut
- Magdalena Bendarz
- Tomasz Dziewit
- Andrzej Czepiel
- Zdzisław Sypek
- Joanna Skoczylas
- Józef Lazur
- Krzysztof Haracz
- Michał Stepczyk
- Witold Pietras
- Władysław Czech

W Gminie Czermin w wyborach na wójta odbędzie się II tura pomiędzy Sławomirem Sidurem a Kazimierzem Śpiewakiem
Radni Gminy Czermin:
- Jan Myjak
- Władysław Soboń
- Wiesław Czaja
- Tomasz Zając
- Ryszard Bukała
- Mariusz Żelazko
- Paweł Pisarczyk
- Władysław Kukliński
- Konrad Węgrzyn
- Jan Polak
- Dariusz Wójtowicz
- Jan Ździebło
- Małgorzata Banik
- Mirosław Bugaj
- Robert Strycharz

W Gminie Borowa w wyborach na wójta odbędzie się II tura pomiędzy Władysławem Błażejowskim a Stanisławem Mieszkowskim
Radni Gminy Borowa:
- Norbert Stala
- Robert Wrzosek
- Władysław Kliś
- Sebastian Stachowicz
- Michał Opałacz
- Wiesław Żelazko
- Andrzej Masajada
- Augustyn Basztura
- Piotr Drożdżowski
- Marcin Stachura
- Waldemar Polit
- Mieczysław Rugała
- Stanisław Łach
- Eugeniusz Rymanowski
- Mieczysław Wiącek

Wójtem Gminy Gawłuszowice został Jan Nowak
Radni Gminy Gawłuszowice:
- Henryk Mazur
- Jerzy Ząbek
- Stanisław Gnida
- Magdalena Galas
- Wioletta Myjak
- Marta Czerw
- Jan Jamrozy
- Wojciech Burghardt
- Katarzyna Książek
- Leszek Bukowski
- Ewa Marek
- Grzegorz Świątek
- Katarzyna Morytko
- Zbigniew Walczak
- Iwona Rogala

Wójtem Gminy Padew Narodowa został Robert Pluta
Radni Gminy Padew Narodowa:
- Marzena Szkotnicka
- Jan Pieróg
- Piotr Kędzior
- Grzegorz Piechota
- Barbara Sroczyńska
- Dawid Uzar
- Teresa Mazur
- Marian Rup
- Sławomir Majka
- Małgorzata Malinowska
- Janusz Bik
- Bożena Napieracz
- Wiesław Panel
- Edyta Kielek
- Jan Paterak

Wójtem Gminy Tuszów Narodowy został Andrzej Głaz
Radni Gminy Tuszów Narodowy:
- Aleksander Rzeźnik
- Józef Świerczek
- Marcin Trela
- Waldemar Sieczka
- Hubert Kardyś
- Paweł Sowa
- Józef Buława
- Edward Grądziel
- Krzysztof Kapel
- Andrzej Rup
- Stanisław Flis
- Paweł Luboch
- Dariusz Osmola
- Marek Ciemięga
- Waldemar Maziarz


Powiat mielecki będzie miał trzech radnych wojewódzkich
!
W mieleckim okręgu wyborczym, który obejmuje powiat mielecki, strzyżowski, dębicki i ropczycko-sędziszowski, rekordowy wynik uzyskał Władysław Ortyl z PiS. Zebrał ponad 38 tysięcy głosów. To gwarantuje mu pewne miejsce w Sejmiku i najprawdopodobniej oznacza, że przez kolejne lata będzie również marszałkiem podkarpackim.
Mandat radnej wojewódzkiej uzyskała również Maria Napieracz z PiS, która zgromadziła 6262 głosy.
Wśród radnych będzie także Jan Tarapata z PSL, cieszący się wsparciem 7575 głosów.

Nowy skład Rady Miasta!
W okręgu nr 1 mandat radnego uzyskali:
- Jarosław Szczerba (KWW Kukiz’15)
- Fryderyk Kapinos (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Jakub Blicharczyk (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Krystyna Kowalik (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Zdzisław Nowakowski (KW Nasz Mielec)
- Jan Myśliwiec (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)

W okręgu nr 2 mandat radnego uzyskali:
- Robert Wójcik (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Urszula Malińska (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Radosław Swół (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Jolanta Wolska (KW Nasz Mielec)
- Jacek Wiśniewski (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)
- Zbigniew Rzeźnik (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)

W okręgu nr 3 mandat radnego uzyskali:
- Krzysztof Szostak (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Józef Stala (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Bogdan Bieniek (KW Nasz Mielec)
- Krzysztof Łapa (KW Nasz Mielec)
- Magdalena Weryńska-Zarzecka (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)

W okręgu nr 4 mandat radnego uzyskali:
- Grzegorz Ziomek (KWW Kukiz’15)
- Marian Kokoszka (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Jakub Cena (KWW Prawo i Sprawiedliwość)
- Zbigniew Głowacki (KW Nasz Mielec)
- Mirosława Jakubowska (KW Nasz Mielec)
- Jacek Mleczko (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)

Rada Powiatu - kto został radnym?

22 października 2018 roku wszystkie komisje opublikowały wyniki głosowania do Rady Powiatu Mieleckiego.
Wyniki wyborów do Rady Powiatu Mieleckiego pokazują, PiS nie uzyskał większości wymaganej do samodzielnego rządzenia - zabrakło jednego głosu, w Radzie Powiatu konieczne będzie zawiązanie koalicji.
Lista kandydatów, którzy uzyskali mandat.

KWW Prawo i Sprawiedliwość:
- Marek Kamiński
- Waldemar Barnaś
- Maria Orłowska
- Stanisław Kagan
- Edmund Duszkiewicz
- Zbigniew Tymuła
- Antoni Skawiński
- Kacper Głaz
- Maria Należna
- Zdzisław Lasota
- Michał Duszkiewicz
- Krzysztof Olszewski

KWW Razem dla Powiatu Mieleckiego:
- Maciej Jemioło
- Kazimierz Gacek
- Stefan Rysak
- Stanisław Lonczak
- Andrzej Chrabąszcz
- Bogusław Peret
- Marek Paprocki
- Adam Jastrząb
- Józef Smaczny

KW Nasz Mielec:
- Andrzej Bryła
- Jacek Tejchma
- Grzegorz Tychanowicz
- Zbigniew Działowski


19-10-2018
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. W wyborach samorządowych wyłonieni zostaną członkowie rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Gmina Mielec
Liczba mieszkańców 13 285
Liczba wyborców    10 652
Liczba wybieranych radnych 15
Liczba okręgów wyborczych  15
Liczba obwodów wyborczych   9

Kandydaci PiS do Rady Gminy Mielec
:
1. Boża Wola: Halina Cebula
2. Chorzelów: Stanisław Głaz
3. Chorzelów: Damian Zalot
4. Chorzelów: Piotr Gamracy
5. Chrząstów: Ryszard Szostak
6. Książnice: Bogdan Cygan
7. Podleszany: Roman Szady
8. Podleszany: Anna Czerkies
9. Rzędzianowice: Paweł Zygmont
10. Rzędzianowice: Piotr Bieniek
11. Trześń: Celina Szymańska
12. Szydlowiec: Krzysztof Dziekan
13. Wola Mielecka: Zbigniew Wicherski od nr 1 do nr 275,  835 uprawnionych do głosowania
14. Wola Mielecka: Tomasz Wójcik od nr 276 do końca,  867 uprawnionych do głosowania
15. Złotniki: Zofia Załucka

POWIAT MIELECKI  okręg nr 5 - gmina Mielec, miasto i gmina Przecław
1 DUSZKIEWICZ Michał  
2 KOZIOŁ Agata  
3 MOTYL Piotr  
4 HUDY Paulina  
5 Krzysztof Olszewski
6 BĄK Małgorzata  
7 KOŁODZIEJ Jan

Kandydaci na wójtów i burmistrzów:

GMINA MIELEC
1 KRAWCZYK Jerzy Stanisław    RAZEM DLA ROZWOJU GMINY
2 PIĄTEK Józef Michał    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

RADOMYŚL WIELKI
1 MACHNIK Wojciech Marek    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
2 RYBIŃSKI Józef         ROZWÓJ GMINY RADOMYŚL WIELKI

PRZECŁAW
1 SIEMBAB Renata Aleksandra    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
2 WOLANIN Ryszard    RAZEM DLA GMINY PRZECŁAW

WADOWICE GÓRNE
1 DEPTUŁA Michał    KOMITET MICHAŁA DEPTUŁY    
2 KAGAN Franciszek Grzegorz    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
3 KOS Jerzy Ryszard    KOMITET JERZEGO KOSA

CZERMIN
1 ĆWIĘKA Jarosław Stanisław KUKIZ'15        
2 SIDUR Sławomir Stanisław  KOMITET SOŁTYSÓW I STRAŻAKÓW GMINY CZERMIN
3 ŚPIEWAK Kazimierz    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

BOROWA
1 BŁAŻEJOWSKI Władysław Edward    BOROWA WSPÓLNA SPRAWA  
2 ĆWIĘKA Stanisław Jan     PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
3 KAZIMIERSKI Józef Stanisław     KOMITET KAZIMIERSKI     
4 MAGDZIAK Andrzej Jan      RAZEM DLA BOROWEJ
5 MIESZKOWSKI Stanisław Marek   MIESZKOWSKI-MÓJ PROGRAM TO ROZWÓJ GMINY

GAWŁUSZOWICE
1 NOWAK Jan      KOMITET JANA NOWAKA
2 WOJNAROWSKI Bogusław Mieczysław  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

PADEW NARODOWA
1 PLUTA Robert    POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE GMINY PADEW NARODOWA
2 UZAR Dawid Wojciech    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

TUSZÓW NARODOWY
1 GŁAZ Andrzej    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    
2 PATERAK Janusz  "NIEZALEŻNI"-MASZ GŁOS WYBIERAJ
3 PIEKARSKI Paweł Rafał   BEZPARTYJNA GMINA

PKW podała informację, że w wyborach samorządowych 2018 karta do głosowania będzie w formie tzw. płachty w rozmiarze od A4 do A2. W wyjątkowych sytuacjach mogą też pojawić się znane z wcześniejszych wyborów karty do głosowania w formie książeczki. Pojawią się one tam, gdzie liczba komitetów wyborczych na liście będzie przekraczać 20. Ogólnie rzecz biorąc karta do głosowania będzie jednostronnie zadrukowaną listą.

Wszystkie karty do głosowania będą białe, ale nazwiska kandydatów będą miały tła na różnych kolorach:
szare tło – pojawi się dla nazwisk kandydatów w wyborach do rad gmin i miast
żółte tło – pojawi się dla nazwisk kandydatów w wyborach do rad powiatów
niebieskie tło – pojawi się dla nazwisk kandydatów w wyborach do sejmików województw
różowe tło – pojawi się dla nazwisk kandydatów w wyborach wójta, burmistrza i prezydenta miasta

Ile kart do głosowania dostanie wyborca? Trzy albo cztery, zależnie od tego, gdzie mieszka. Trzy karty otrzymają mieszkańcy miast na prawach powiatu, którzy będą wybierać radnych miasta, prezydenta i radnych sejmiku wojewódzkiego. Pozostali mieszkańcy województwa otrzymają cztery karty do głosowania, ponieważ oprócz radnych gminy (miasta), wójta (burmistrza lub prezydenta) i radnych sejmiku, będą wybierali także radę swojego powiatu.

By oddać głos na swojego kandydata, należy w kratce z lewej strony przy jego nazwisku postawić znak „X”.

 

Wybory samorządowe 2018. Kto ma prawo głosować?
Prawo głosowania w wyborach samorządowych 2018 ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat. Warunkiem jest także stałe zamieszkanie na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiatu lub województwa). Stałe zamieszkanie jest potwierdzone wpisem do stałego rejestru wyborców gminy. Prawo do głosowania w wyborach do rad gmin oraz w wyborach wójtów, burmistrzów lub prezydentów mają także obywatele Unii Europejskiej nie posiadający obywatelstwa polskiego, jeśli stale mieszkają na obszarze danej gminy i są wpisani do stałego rejestru wyborców.

https://www.facebook.com/wolamielecka/