Złote Gody na dzień zakochanych

W sumie pięć małżeństw odebrało w Walentynki z rąk Jana Myśliwca, Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca oraz Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Odznaczenie państwowe przyznawane jest na wniosek jubilatów lub ich rodzin a prawo do niego mają pary mogące poszczycić się minimum 50-letnim stażem małżeńskim. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Mielcu tradycyjnie odbyła się w Pałacyku Oborskich.

- Drodzy Jubilaci, przyszliście dzisiaj tutaj aby pokazać, że można żyć w sposób godny i szczęśliwy. Pokonaliście długą drogę życia, bo te 50 lat razem to naprawdę bardzo dużo czasu. Na pewno w waszym życiu było wiele zawirowań. Tak jak w naturze są piękne słoneczne dni ale są również burze. Wy przetrwaliście je wszystkie i dzięki temu możemy dzisiaj obchodzić Waszą wspaniałą rocznice - powiedział w trakcie uroczystości Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
 
Rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowały dwie pary z terenu Gminy Mielec: Józefa i Jan Mikrutowie, Maria i Ryszard Serafinowie oraz trzy pary z Mielca: Jadwiga i Mieczysław Kusinowie, Maria i Stanisław Gazdowiczowie, Stanisława i Władysław Snopkowscy.

Uroczystość była okazją nie tylko do wręczenia medali i upominków przez władze samorządowe ale także do wspólnych rozmów, wspomnień, refleksji oraz pamiątkowych zdjęć.
- Chciałbym w imieniu władz samorządowych oraz własnym życzyć Wam, abyście żyli jak najdłużej w radości, szczęściu, a przede wszystkim w zdrowiu. Wszystkiego co najlepsze,  dużo zadowolenia i opieki bożej. Niech zawsze świeci dla Was słońce – winszował jubilatom Józef Piątek.
– Życzę abyście o własnych siłach i w doskonałym zdrowiu mogli obchodzić kolejne jubileusze. Żebyście mogli cieszyć swoje dzieci, wnuków i prawnuków oraz  przekazywać im swoją wiedze i doświadczenie dzięki którym nasze Miasto, nasz Powiat i Gmina Mielec ciągle rozkwitają - przekazał zebranym Jan Myśliwiec.

Rodziny małżeństw ze stażem 50-letnim lub dłuższym, zainteresowane zorganizowaniem podobnej uroczystości mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieleckim magistracie lub telefonicznie pod numerem 17 78 88 586.

Damian Małek

https://www.facebook.com/wolamielecka/