Gawęda o zimowym lesie w Woli Mieleckiej

2 lutego 2018 roku Filię Biblioteczną w Woli Mieleckiej odwiedził Artur Święch, leśniczy z Nadleśnictwa Tuszyma. Spotkał się z grupą dzieci, która w czasie ferii odwiedziła placówkę.


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com

Pan leśniczy przypomniał podstawowe zasady ochrony przyrody i zachowania w lesie.  Dostaliśmy cenne wskazówki, jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę i właściwie je dokarmiać. Pan leśniczy ostrzegał przed niebezpieczeństwami, które mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Apelował o zachowanie czystości i niezaśmiecanie środowiska.

Spotkanie było również niezwykłą okazją do pogłębienia naszej wiedzy na temat ptaków i ssaków zamieszkujących pola, lasy i łąki, ich zachowania i obyczajów. Padło wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi.
Pan leśniczy zachęcił również dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Leśne obrazy”, organizowanym corocznie przez Nadleśnictwo Tuszyma. Dlatego po spotkaniu dzieci z zapałem wzięły się do pracy i wspólnymi siłami stworzyły własną wizję lasu, z leśniczówką i zapleczem samochodowym włącznie, wykonaną z klocków cobi i wycinanek.

Dziękujemy Nadleśnictwu Tuszyma i panu Arturowi Święchowi za przybycie do naszej biblioteki, piękną gawędę o zimowym lesie oraz liczne prezenty, które w tym dniu otrzymały dzieci: książki, notesy, kamizelki odblaskowe, odblaski oraz kubki.
 
Justyna Ryczek

https://www.facebook.com/wolamielecka/