Święcenia diakonatu w katedrze św. Mikołaja w Elblągu

Siedmiu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu w piątek 26 maja przyjęło świecenia diakonatu, wśród nich był dn Dawid Krawiec z Woli Mieleckiej.
- Cyfra siedem ma bogate, symboliczne znaczenie. Oznacza pełnię, a także coś niezwykłego odnoszącego się do Boga. Coś ogromnie ważnego, dziejącego się z woli Bożej - mówił bp Józef Wysocki.

Diakonat to posługa wspierająca dzieło ewangelizacji.

Jak zaznaczył bp Józef głoszenie Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego jest w Kościele sprawą najważniejszą, a wszystko inne ma być temu podporządkowane, ma być w jej służbie. Ze służby - z inspiracji Bożej - zrodziła się w Kościele instytucja diakonatu. Diakonat to posługa wspierająca dzieło ewangelizacji

Podziękowania w imieniu księży diakonów odczytał dn Piotr Kanarek. Zwracając się do przełożonych WSD powiedział:

- Dziękujemy za wasze prowadzenie nas. Za codzienną modlitwę i trud w pełnieniu tak odpowiedzialnej funkcji formatora. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest prostym zadaniem docierać do wnętrza, starać się je zmienić. To właśnie z codzienności składa się największa część formacji. A dzisiejsze święto możemy przeżywać dzięki waszej ofiarnej służbie. Dziękujemy i życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata pracy, tam gdzie postawi was i stawia nasz Pan.

Święcenia diakonatu przyjęli:

dn Dawid Krawiec
dn Robert Dłuszczakowski
dn Łukasz Golec
dn Piotr Kanarek
dn Kamil Mikołajczyk
dn Marek Sadłocha
dn Łukasz Sołtysiak

Uroczystość odbyła się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

 

https://www.facebook.com/wolamielecka/