Listy gratulacyjne Wójta Gminy Mielec z okazji Dnia Matki

26  maja – Dzień Matki to wyjątkowy dzień w roku, to święto osoby, której tak naprawdę wszystko w życiu zawdzięczamy. Gdyby nie ona, nie byłoby nas na świecie. To ona nosiła nas pod sercem i tym właśnie ciepłym sercem kocha nas przez całe życie, bez względu na to, jacy jesteśmy, czy popełniamy błędy, przysparzamy jej radości czy smutku. Bezinteresowna miłość matki jest nie do opisania słowami, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z jej wielkiej mocy. Zawsze można liczyć na nią w potrzebie i w odróżnieniu od wielu innych ludzi ona nie oczekuje wdzięczności, czy rewanżu. Bez  Mamy byłoby nam niesłychanie trudno, bo to właśnie ona jest z nami gdy się śmiejemy, ona pociesza,  gdy jest nam smutno i ona pomaga osuszać nasze  łzy, gdy płaczemy.

W maju przychodzi taki dzień, kiedy chcemy podziękować jej za cały trud włożony w nasze wychowanie, za wszystkie nieprzespane noce i wsparcie, jakiego udziela nam na każdym etapie życia. Dzień Matki to jedyny taki dzień w roku, kiedy to bez żadnych zahamowań możemy powiedzieć naszej mamie, jaką  jest ona wspaniałą kobietą. Możemy podziękować jej za dar życia, za to, że ciągle się nami opiekowała i za to, że robi to do dnia dzisiejszego. Także za to, że wychowała nas na wspaniałych ludzi, którzy zawsze dadzą sobie radę w życiu. Oczywiście tak pięknych słów jest naprawdę nieskończenie wiele, a wszystko zależy od tego, co chcielibyśmy przekazać naszej ukochanej mamie.  W tym dniu w szczególny sposób  podziękujmy mamom za wszystko to, co dla nas robiły i robią oraz powiedzmy, że są i będą dla nas najważniejszymi  osobami w naszym życiu.

Z okazji Dnia Matki  w  Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie  odbyło się Gminne Spotkanie  matek z terenu Gminy Mielec.
Zebranych powitała dyrektor Dorota Kieras – Jedrychowska, która jednocześnie złożyła serdeczne życzenia wszystkim matkom obecnym na spotkaniu.
Wśród gości zaproszonych byli: Wójt Gminy Mielec  Józef Piątek, Radne Gminy Mielec Zofia Paterak, Wanda Mika, Magdalena Bania, dyrektorzy Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosława Wydro i Aleksandra Drozdowska, sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra.

Głównym punktem spotkania było wręczenie listów gratulacyjnych Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka  22 matkom z terenu Gminy Mielec.

  Oto treść tego listu.
W dniu Matki składam pani serdeczne podziękowania za trud włożony w wychowanie potomstwa, wyrozumiałość i matczyne serce. Dziękuję za troskę, jaką otaczała Pani swoje dzieci, kształcąc ich osobowość i przekazując najlepsze wartości. Dziękuję za odwagę, za poświęcenie bez granic, za delikatność, łagodność, za Pani słowa i gesty, za Pani pracę. Życzę aby pani trudy nie poszły na marne, by cieszyła się pani owocami swojej  pracy, by wszystkie dni były pogodne, a noce roziskrzone gwiazdami, żeby w Pani życiu zawsze była wiosna, a dzieci przysparzały pani niezliczonych radości. Życzę dalszych sukcesów w trudnej roli przekazywania wartości rodzinnych oraz wielu długich lat w zdrowiu, poszanowaniu i miłości.

Podpisał Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Listy gratulacyjne otrzymały:
Maria Lubacz i Urszula Dudek z Chorzelowa, Bogusława Sałek i Krystyna Duszkiewicz z Chrząstowa, Władysława Mazur i Leokadia Grzelak z Goleszowa, Michalina Cygan  i Halina Pawłowska z Książnic, Genowefa Dybska i Maria Dudek z  Rydzowa, Magdalena Bania i Danuta Miłoś z Rzędzianowic, Krystyna Kłoda i Elżbieta Piechota z  Szydłowca, Emilia Sęk i Krystyna Babula z  Trześni, Zofia Gaj i Maria Maziarz z Woli Mieleckiej, Józefa Maziarz i Janina Pszeniczna z Woli Chorzelowskiej, Janina Babula i Elżbieta Wilk  ze Złotnik.

Listy gratulacyjne i kwiaty wręczali Wójt Gminy Mielec i sołtys Chorzelowa. Po życzeniach przekazanych wszystkim matkom przez Wójta Gminy Mielec, wszystkie matki obecne na spotkaniu otrzymały symboliczne róże i odśpiewano tradycyjne „sto lat”.

Dla wszystkich obecnych  na sali w programie artystycznym pt. „Dziękuje mamo, że jesteś.” wystąpili członkowie zespołów działających w Ośrodku Kultury w Chorzelowie oraz panie z grupy wokalnej „Wolanki” z Filii w Woli Mieleckiej.

Program przygotowany został przez Michała Witka i Bożenę Telega.

https://www.facebook.com/wolamielecka/