Przetarg rozstrzygnięty, Budimex wykonawcą mostu na Wisłoce

14 kwietnia 2017 roku roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na wykonanie mostu na rzece Wisłoce dla miasta Mielca. To inwestycja koordynowana przez marszałka Władysława Ortyla.

W ogłoszonym przez samorząd województwa podkarpackiego przetargu na budowę nowego mostu dla Mielca najniższą ofertę złożyła firma Budimex. Sporą niespodzianką była jednak zaproponowana przez tę firmę kwota – 38 milionów 210 tys. zł, podczas gdy samorząd planował przeznaczyć 67 milionów 484 tys. zł.

Marszałek Władysław Ortyl na konferencji prasowej zwołanej 7 kwietnia w Mielcu przyznał, że w przetargu występuje tzw. „problem rażąco niskiej ceny”. - Firma, która złożyła najniższą cenę musi złożyć wyjaśnienie. Ta procedura trwa. Weryfikowane są dokumenty – powiedział Władysław Ortyl.

Marszałek chciał, by jeszcze przed świętami udało się podjąć decyzję co do wyboru oferty. Następnie ruszy 10-dniowy okres możliwości składania odwołań przez pozostałych uczestników przetargu. Gdy tych nie będzie – samorząd województwa podkarpackiego podpisze umowę i można będzie przystąpić już do finalnego projektowania i realizacji mostu. Dzisiaj Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg rozstrzygnął wybierając ofertę Budimexu.

Dzięki oszczędnościom droga do Piątkowca już pewna

Dobrą wiadomością po tak rozstrzygniętym przetargu mają być ogromne oszczędności, które pozwolą na kontynuowanie kompleksowej inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi nie tylko do Rzędzianowic, ale dalej – aż do Piątkowca.
Inwestycja pod nazwą „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka” będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca wyłoniony w ramach przetargu będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. Te mają być zrealizowane do końca października 2019 roku.

- Będzie to w pełni profesjonalne rozwiązanie drogowe, które nie tylko poprawi sytuację komunikacyjną Mielca, ale wyeliminuje wszelkie przeszkody, które to tej pory występowały i które wciąż się nasilały – powiedział Władysław Ortyl.
 
Marszałek odniósł się też do planowanego wiaduktu nad torami w okolicy lotniska.  Inwestycja ma być sfinansowania środkami miasta oraz rezerwy budżetu państwa, bo o takie dofinansowanie strony przy wsparciu marszałka chcą zabiegać.
– W budżecie państwa są środki na inwestycje, których nie można wykonać z środków europejskich, a które wiążą się z projektami europejskimi. Te inwestycje mają pierwszeństwo i nie jest to wielki problem, żeby te środki zdobyć – powiedział.

 

 

https://www.facebook.com/wolamielecka/