Jojo Moyes „Razem będzie lepiej" na DKK

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej omawialiśmy powieść  Jojo Moyes „Razem będzie lepiej”. Ta brytyjska pisarka jest autorką wielu bestsellerowych powieści dla kobiet, a polskim czytelniczkom znana jest przede wszystkim z takich tytułów jak: „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”.

Jej książki wydawane są w niemal 40 krajach na świecie. Niektóre z nich stały się kanwą do napisania scenariuszy filmowych, podobnie jak omawiana przez nas powieść „Razem będzie lepiej”, która jest w trakcie ekranizacji.

„Razem będzie lepiej” to historia Jess - samotnej matki, która w życiu  boryka się z wieloma problemami. Porzucona przez męża, który nie płaci alimentów, samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Choć pracuje na dwa etaty, nie może związać końca z końcem. Mimo wszystkich przeciwności losu bohaterka nie traci optymizmu i nadziei na lepsze jutro. Pewnego dnia jej niezwykle uzdolniona matematycznie córka, dostaje życiową szansę od losu, by uczęszczać do specjalnej szkoły dla utalentowanych dzieci. I choć Jess najzwyczajniej w świecie na to nie stać, to jak każda dobra matka nie cofnie się przed niczym, by pomóc swemu dziecku. W tej niezwykle trudnej sytuacji pojawia się światełko nadziei. Jess spotyka mężczyznę, który zgadza się zawieźć całą rodzinę na Olimpiadę Matematyczną. I właśnie tak rozpoczyna się emocjonująca, rodzinna podróż do Szwajcarii z Edem, nowo poznanym biznesmenem. Ed jest zamożny, ma dobrą pracę, domy, samochody. Ale ma też i własne problemy! Co przyniesie ta wspólna podróż? Czy jak sugeruje tytuł, razem będzie lepiej? Przeczytajcie sami!

„Razem będzie lepiej”  to ciepła, bardzo mądra książka, która po raz kolejny potwierdza, że Jojo Moyes zasługuje na uwielbienie, które otrzymuje od czytelników na całym świecie. Książka przedstawia problemy, z którymi na co dzień przychodzi się zmagać każdemu z nas.  „Czasem życie składa się z serii przeszkód, które po prostu trzeba pokonać, niekiedy samą siłą woli” (fragment tekstu). Ogromnym walorem utworu jest to, że napawa nas optymizmem i daje wiarę w lepsze jutro, miłość i siłę, jaką stanowi rodzina.

Zapraszamy na kolejne, marcowe spotkanie naszego klubu i do wspólnej dyskusji nad książką Kim Edwards „Jezioro marzeń”.

 Justyna Ryczek

https://www.facebook.com/wolamielecka/