Wiata przeleciała nad ruchliwą drogą

Nawałnica z powiewami bardzo silnego porywistego wiatru oraz deszczu przeszła 2 marca 2017 roku przed godziną siedemnastą przez Wolę Mielecką i okoliczne miejscowości. Spowodowała sporo szkód - strażacy zostali zawiadomieni o powalonych drzewach i zerwanych dachach.

Wał Szkwałowy poprzedzał układ konwekcyjny chmur nadciągający nad rejon Mielca. Zapowiedział on w tym przypadku wystąpienie silnych porywów wiatru, które niestety spowodowały szkody w regionie w postaci powalonych drzew i pojedynczych uszkodzonych dachów. Utrudnienia wystąpiły na obwodnicy Mielca, jej leśnym odcinku. W dwóch miejscach drzewa upadły na jezdnię i blokowały przejazd. Jej skutkiem było zadysponowanie wielu jednostek służb ratowniczych w różne części powiatu.

Blaszana wiata przeleciała nad drogą, uderzyła w przechodzące kobiety!
Do bardzo groźnego zjawiska pogodowego doszło w Woli Mieleckiej. Porywisty wiatr poderwał blaszaną wiatę stojącą obok pawilonu handlowego, w sąsiedztwie ruchliwej drogi wojewódzkiej i powiatowej. Konstrukcja wzniosła się w powietrze i przeleciała nad drogą!

Wiata garazowa upadła po drugiej stronie jezdni, w czasie lotu strąciła znak drogowy. Niestety blaszane elementy trafiły też w dwie kobiety przechodzące chodnikiem. Jak informują mieszkańcy Woli Mieleckiej, obie kobiety zostały odwiezione do Szpitala Powiatowego w Mielcu.

źródło: HejMielec

https://www.facebook.com/wolamielecka/